Motýlci v břiše #1

11. listopadu 2017 v 10:29 |  Měsíční NEJ
Ve skutečnosti nemám ráda, když autoři v knihách zamilovaný pocit postavy odbydou tím, že napíší, že jí v břiše poletují motýlci. Ale myslím, že je to ideální název pro tohle měsíční nej, jehož cílem je vybrat nejromantičtější scénu z knih, které jsem minulý měsíc četla. Dnes to bude z knížky Všechno, úplně všechno od Nicoly Yoonové. Pozor, pokračování článku je tedy spoiler.


Sedím vedle něj, tisknu k sobě kolena a hrbím záda. Snažím se být co nejmenší, jako by moje velikost mohla nějakým způsobem ovlivnit naši blízkost.

Zvedne ruku z kolene a zatřese prsty.

Moje váhání okamžitě mizí a ruka mi vklouzne do jeho dlaně. Naše prsty se do sebe zaklesnou, jako bychom se drželi za ruce celý život. Ani nevím, jak se vzdálenost mezi námi najednou rozplyne.

Pohnul se on? Nebo jsem se pohnula já?

Teď už sedíme těsně vedle sebe, dotýkáme se stehny, naše paže se tisknou jedna ke druhé a moje rameno se opírá o jeho ruku kousek pod ramenem. Přejede palcem po mém palci a bříško jeho prstu si najde cestičku od kotníku až po zápěstí. Moje kůže, každá její buňka, náhle ožije. Normální, tedy zdraví lidé to tak mají pořád? Jak dokážou přežít takový pocit? Jak se dokážou neustále nedotýkat?

Olly mi lehounce stiskne dlaň. Vím, že je to otázka, a vzhlédnu od zázraku jeho rukou po zázrak jeho tváře a jeho oči a rty se ke mně přibližují. Pohnula jsem se já? Pohnul se on?

Má teplý dech a pak se najednou jeho rty s téměř motýlí lehkostí dotknou mých. Oči se mi samy od sebe zavřou. Najednou se odtáhne a moje rty jsou studené. Dělám něco špatně? Oči se mi otevřou a narazí do ztemnělé modři jeho očí. Líbá mě tak, jako by se bál pokračovat a zároveň se bál přestat. Chytnu ho vepředu za tričko a pevně se ho držím.

Moji motýli divočí.

Olly mi stiskne ruku, ústa se mi samovolně otevřou a navzájem se ochutnáváme. Chutná jako slaný karamel a sluneční paprsky. Nebo tak jak si myslím, že slaný karamel a sluneční paprsky chutnají. Nechutná jako nic, co jsem ochutnala doposud, chutná jako naděje, možnosti a budoucnost.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz