Na co si brousím zuby #1

17. listopadu 2017 v 10:48 |  Na slovíčko o knihách
Vánoce mám ráda. Mimo jiné taky proto, že mám výmluvu a bez větších výčitek si můžu pořídit trošku větší množství knih. Takže co jsem si nekoupila během roku, se smísí s říjnovými a listopadovými novinkami a mně domů pokaždé přijde větší balík :3 A co do něj chci přihodit letos?

Temné lsti: Paní půlnoci (Cassandra Clare)

Clareová je skvělá vypravěčka. Tuto knížku s krásnou obálkou jsem měla vypůjčenou z knihovny a četla jsem ji na pláži v Řecku. Děj sice nebyl až tolik promyšlený, ale pořád byl dobrý a moc mě bavil prvek zakázané lásky mezi hlavními hrdiny. Nemůžu se dočkat druhého dílu, tuhle sérii si prostě musím skoupit celou a nemohou za to jen skvělé obálky :)


Jeden z nás lže (Karen M. McManus)

Na thrillery jsem nikdy nebyla, ale tahle knížka mě zaujala hned, jak yoli dalo vědět, že ji vydá. Pět lidí je po škole, jeden z nich zemře a vy až do konce nevíte, který z těch čtyř zbylých ho zabil? Sem s tím. Na tohle se vážně těším.Divotvůrce (Sebastien de Castell)

Ano, přiznávám, tato knížka mě zaujala svou obálkou. Ale hned po tom, co se něco takového stane, utíkám na goodreads a zjišťuju hodnocení. A Divotvůrce ho má opravdu dobré, a tak samozřejmě musí být můj. Navíc je o klukovi, který by měl být v něčem dobrý, ale není, a o dívce, která bude nejspíš ranařka, takže i námět zní hodně slibně!
Diabolik (S. J. Kincaid)

Já vlastně ani nevím, co mě na Diabolikovi tolik zaujalo, ale bylo to něco v jeho anotaci. Možná se mi líbilo, že se stroj bude vydávat za člověka, aby někoho ochránil. A že ten stroj je tak trochu výjimka mezi ostatními a opravdu něco cítí (zřejmě?). Možná mi to trošičku vzdáleně připomnělo Cinder z Měsíčních kronik, opravdu nevím.

Poušť v plamenech (Alwyn Hamilton)

Poušť v plamenech vyšla letos už někdy dřív. Zaujala mě jak její obálka, tak děj, který se odehrává v orientálním prostředí plném písku a mýtů. Hned anotace naznačuje romantickou linku a ty já moc ráda :) Jen přemýšlení o Poušti v plamenech ve mně vzbudilo chuť ji číst hned tady a teď! :D


Illuminae (1.) a Gemina (2.) (Amie Kaufman, Jay Kristoff)

Je hanba, že teď v listopadu vyšel druhý díl Akta Illuminae a já ještě nečetla ten první. Obě tyto bichle si plánuju pořídit, protože to bude určitě skvělé čtení. I když sci-fi příliš neprožívám, příběh vedený v nejrůznějších dokumentech, e-mailech, vojenských zprávách a novinových článcích mě vážně láká.


Omalovánky k sériím Selekce a Měsíční kroniky

Obě série mám doma kompletní, takže k dokonalosti mi chybí už jen tyto omalovánky. V knihkupectví jsem si prohlížela ty k Selekci a kromě samotných kreseb se mi moc líbily citáty z knížek.

 


Komentáře

1 Tánička | E-mail | Web | 17. listopadu 2017 v 11:20 | Reagovat

- Já, jsem četla "Poušť v plamenech" knížka je fajn zajímavá a dost akční, vše se mi líbilo až na konec kde to vypadalo že autorka neví co už má psát, což docela byla škoda. Jinak bych ti jí klidně z radostí doporučila.  
- Divotvůrce jsem si chtěla koupit na humbooku, ale když jsem se dostala ke stánku byli už všechny knížky vyprodaný.
- "Jeden z nás lže" na tu se taky chystám vypadá to fakt zajímavě a dost mě to láká a
- Od Cassandry Clare jsem četla první díl z její série nástroje smrti a kniha nebyla zas tak úplně skvělá, ale možná že tahle bude lepší.

Jinak se mi hodně líbí tvůj blog jen tak dál...

Tánička

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz