Tento měsíc mě zaujalo #1

12. listopadu 2017 v 11:12 |  Měsíční NEJ
Teď před Vánoci vychází nejvíc zajímavých knih, pochopitelně abychom si měli co nadělovat pod stromeček (ideálně sami sobě, jako to je v mém případě :D). Asi nejvíc zajímavých novinek přistálo na pultech knihkupectví v říjnu, ale i teď jsou dvě knížky, které z těch listopadových novinek zaujaly mou pozornost.

Gemina (Amie Kaufman, Jay Kristoff)
Série: Akta Illuminae (2.)
Datum vydání: 6. 11. 2017
Žánr: young adult, sci-fi, dobrodružné
Počet stran: 664
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

Tuhle bichli, která váží přes jedno kilo, už najdeme v knihkupectvích. Moc se mi líbí, že na ní spolupracovali dva autoři. Bohužel jsem nečetla první díl, ale v nejbližší době se na něj chystám, už jen kvůli tomu bezvadnému grafickému provedení a výbornému hodnocení na goodreads 4.31.

Monumentální vesmírná sága, která začala již v Illuminae, nyní pokračuje na palubě Skokové stanice Heimdall, která musí čelit pokusu BeiTechu o její zničení. Hanna je hýčkanou dcerou velitele stanice, Nik naopak rebelujícím členem ze špatné rodiny. A zatímco se oba potýkají se životem na tom nejnudnějším místě v celém vesmíru, netuší, že se k nim blíží zkáza. Avšak ihned po začátku útoku jsou oba odhodláni bránit svůj domov. Obránci ovšem umírají jeden po druhém, skoková brána je poškozena a hrozí, že po zhroucení červí díry by mohlo dojít k narušení časoprostorového kontinua a jeho roztržení na dvě části. Takže Hanna a Nik bojují nejen o život svůj a život posádky Hypatie, která se k nim blíží, ale i o osud celého vesmíru.


Zrádné srdce (Mary E. Pearsonová)
Série: Letopisy Pozůstalých (2.)
Datum vydání: 30. 11. 2017
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 320
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

Tato série má opravdu krásné obálky, přiznám se, že mě kvůli nim zaujala hned. A slyšela jsem, že v prvním díle čtenář až do konce tápe, který ze dvou kluků, kteří se okolo hlavní hrdinky ochomýtají, je vrah a který princ, a to se mi moc líbí. K prvnímu dílu jsem se opět nedostala (leží v mojí knihovničce s dalšími devětatřiceti nepřečtenými knihami), ale snad to kvůli druhému dílu brzy napravím :)

Druhý díl série Letopisy Pozůstalých. V zajetí barbarského krále mají Lia a Rafe jen malou šanci na útěk. Jejich jedinou nadějí je spoléhat na to, že král bude příliš ohromen jejím darem, než aby je popravil. Královo zaujetí Liou je však větší, než se na první pohled zdá. Stále je tu i Rafe, který jí lhal, ale pro její ochranu obětoval vlastní svobodu. Zatímco se probouzí Liinym dar a ona poznává sama sebe, je jí jasné, že ji čekají rozhodnutí, která ovlivní její zemi… i její vlastní osud.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz