Tento měsíc mě zaujalo #2

25. prosince 2017 v 20:30 |  Měsíční NEJ
V prosinci zpravidla moc knih nevychází, ale přece jen existuje jeden titul, který mě zaujal. Vyšel na začátku tohoto měsíce a je to druhý díl fantasy z pera české autorky.

Faja (Petra Stehlíková)
Série: Naslouchač (2.)
Datum vydání: 7. 12. 2017
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 440
Nakladatelství: Host
Vazba: vázaná

Přiznám se, české knížky v žánru young adult příliš nevyhledávám. Zatím se mi nikdy nestalo, že by se mi nějaká taková zalíbila natolik, aby se z ní stala moje srdcovka. Faja je pokračování Naslouchače od Petry Stehlíkové, který na mě čeká v hromádce vypůjčených knih z knihovny. A proč jsem si první díl vůbec ke čtení vybrala? Může za to hlavně nespočet lidí, kteří Naslouchače četli, a úžasné hodnocení 95 % na Databázi knih. A druhý díl tohoto fantasy se těší úspěchu mezi čtenáři stejně jako jednička. Jsem tedy hodně zvědavá, co se z knížek vyklube. Něco mi říká, že jejich čtením určitě neprohloupím!

Po Velké válce je svět rozdělen na dvě části, jedna je obyvatelná a druhá je zamořená jedovatými plyny. Obyvatelnou polovinu chrání štít, který čerpá energii ze zvláštního nerostu zvaného sklenit. V blízkosti štítu žije národ sklenařů, kteří jako jediní dovedou sklenit těžit. Platí však za to vysokou daň. Nejenže energetické pole štítu odkazuje sklenaře k životu v téměř středověkých podmínkách. Těžba sklenitu způsobuje mnoho nemocí a znetvoření. Navíc byli sklenaři zotročeni lidmi z nížin. Třináctiletá Ilan se jako jedno z mála dětí narodila bez deformací. Aby nebyla odvedena od své rodiny, od dětství se vydává za chlapce a skrývá se v hábitu s maskou, který musíi sklenaři nosit na znamení podřízenosti. Díky své schopnosti naslouchat sklenitu se začíná učit sklenařským brusičem. Její dar je tak výjimečný, že si ji vybere sám kapitán pětadvacítky, družiny bojovníků, jež má za úkol chránit sklenářská města před nebezpečnými tvory zrozenými z otráveneho vzduchu za štítem, kterým sklenaři říkají Nasterea. Ilan ví, že musí za každou cenu uchránit své tajemství. Před pětadvaceti bojovníky, nepřáteli, kteří zotročili její lid. Přesto se nedokáže ubránit, postupně se s muži sbližuje a zjišťuje pravdu, která byla sklenařům po celá léta tajena.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz