Tento měsíc mě zaujalo #4

7. února 2018 v 12:18 |  Měsíční NEJ
Tento měsíc je pro knihomoly doslova ráj, protože vychází spousta zajímavých titulů. Já z nich vybrala dvě knížky, které mě zaujaly nejvíce a které mám hlavně předobjednané, i když ještě nevyšly. Co si budeme povídat, už netrpělivě vyhlížím jejich příchod do mojí knihovny :)

Replika (Lauren Oliverová)
Série: Replika (1.)
Datum vydání: 12. 2. 2018
Žánr: young adult, sci-fi, romance
Počet stran: 456
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Podle počtu stran bych řekla, že Replika bude docela bichle. A proč jsem se rozhodla si ji pořídit? Kdysi jsem od Oliverové četla Chvíli před koncem a po jejím dočtení jsem ji okamžitě zařadila mezi svoje nejoblíbenější tituly. Od té doby jsem však přelouskala jen první dva díly autorčiny série Delirium a dál už nic. Trošku mě odrazovalo ne zrovna závratně vysoké hodnocení knih Oliverové na Goodreads, ale nedávno jsem si řekla, že jim dám šanci a postupně si všechny koupím. A jak jinak začít než nejnovějším kouskem autorky (tedy alespoň tady v ČR), který má vzhledem k námětu docela hezkou obálku. Jsem zvědavá, jak se Oliverová s příběhem dvou dívek v jedné knize poprala. No, nemůžu se dočkat :)

Lyřin příběh začíná v institutu ukrytém na soukromém ostrově poblíž pobřeží Floridy. Zdálky je to krásné, klidné místo, ale vojenské stráže v ochranných oblecích za zamčenými dveřmi vypovídají o něčem jiném. Institut je ve skutečnosti tajné výzkumné zařízení, kde se rodí, vyrůstají a jsou studovány tisíce replik čili lidských modelů. Když se institut stane terčem nečekaného útoku, dvěma mladým experimentálním subjektům - Lyře čili číslu 24 a chlapci známému pouze jako číslo 72 - se podaří utéct.

Gemma strávila celý život po nemocnicích. Je to osamělá náctiletá dívka, která zná pořádně pouze domov, školu a svou nejlepší kamarádku April. Ale po tom, co ji málem unese cizinec, který tvrdí, že ji zná, začne Gemma vyšetřovat historii své rodiny a zjistí, že její otec měl podivnou spojitost s tajným výzkumným insitutem. Dívka touží po odpovědích, a tak cestuje na Floridu… a narazí tam na dvě repliky a úplně novou řadu otázek.


Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr (Krystal Sutherlandová)
Datum vydání: 9. 2. 2018
Žánr: young adult, contemporary, romance, duševní choroby
Počet stran: 328
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Přiznám se, po přečtení anotace mi námět této knížky připadal přinejmenším trošku ujetý. Od autorky jsem však už četla její prvotinu Láska v prachu hvězd a ta se mi opravdu líbila. Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr kromě toho má na Goodreads dobré hodnocení, což jen podněcuje moji zvědavost. Tituly od nakladatelství Yoli vždycky přečtu hrozně rychle (tedy až na Tíhu vesmíru), takže jsem se rozhodla do této růžovoučké knížky jít. Uvidíme, zda bude méně šílená než její anotace.

Sedmnáctiletá Ester nežije zrovna v ukázkové rodině. Solarovi jsou totiž pronásledování Velkým strachem - její otec už šest let nevyšel ze sklepa, matka se chorobně obává smůly a bratr nedokáže žít bez světla. Sama Ester zatím svůj Velký strach nenašla, i když si pilně píše seznam všeho, co by se jím mohlo stát. A pak jednou potká Jonaha, mladíka s filmařskými ambicemi. Společně začnou proti Esteřinu strachu bojovat. Proti všem z padesáti známých. Jeden týden, jeden strach, jedno video. Společně vyzvou samotnou Smrt, aby zlomili prokletí na rodině Solarů.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz