Tento měsíc mě zaujalo #5

4. března 2018 v 20:38 |  Měsíční NEJ
Ani jsem se nenadála a už tu máme březen, který je na novinky opravdu štědrý. Z knížek, které se v následujících dnech objeví na pultech knihkupectví (nebo tam už jsou), jsem vybrala tři, které mě nejvíc zaujaly. První z nich je LGBT contemporary od českého autora a další dvě mají jednu věc společnou - jedná se o druhé díly sérií, jejichž první části jsem si koupila před Vánoci. No a taky, ehm, jejichž první části jsem ještě nestihla přečíst.

Muffin a čaj (Theo Addair)
Datum vydání: 1. 3. 2018
Žánr: young adult, contemporary, LGBT, romance
Počet stran: 272
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Vzpomínám si, jak jsem pro Probuzení Simona Spiera běžela do knihkupectví hned, jak vyšel. Přestože jsem ho slupla jako malinu, knížka mi nepřipadala až tak dobrá, jak celý poprask okolo ní sliboval. O to víc jsem ale zvědavá na prvotinu českého autora, která se taky zaobírá LGBT tématikou. Yoli Čechům jen tak knížky nevydává, na tomto příběhu tedy musí něco být! :) Ne všem jsou u nás české knížky po chuti, ale zase mám pocit, že LGBT tématika mezi českými čtenáři frčí. Jsem docela zvědavá, jak se knížka s těmito dvěma paradoxy popasuje. Zatím to vypadá, že by byla chyba nechat si Muffin a čaj ujít.

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…


Černé znamení (Sebastien de Castell)
Série: Divotvůrce (2.)
Datum vydání: 15. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 360
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná s přebalem

Ano, Černé znamení je jedna z těch knížek, jejichž první díl mi leží nepřečtený v knihovně. A ano, přiznám se, série mě zaujala hlavně díky svým krásným obálkám. Cítím se téměř zahanbeně, že Divotvůrce načal můj přítel (na moje poměry silný nečtenář), zatímco já do něj skoro ani nenakoukla. Budu to muset brzy napravit, abych to ponížení ze sebe setřásla! :D

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.


Zrádce trůnu (Alwyn Hamilton)
Série: Poušť v plamenech (2.)
Datum vydání: 5. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: paperback

Okolo série Poušť v plamenech byl rozruch hlavně v poslední době kvůli změně obálky pro druhý díl. Pro tu se CooBoo rozhodlo, protože se první část špatně prodávala (což nechápu, mě hned zaujala, i obálku má nádhernou). První díl mám v plánu si brzy přečíst, tak snad si na něj opravdu najdu v nejbližší době čas. Pevně doufám, že to vyjde, a dočkáme se u nás i třetího dílu, protože by to byla velká škoda.

Amání utekla ze svého rodného města na konci světa společně se záhadným cizincem Jinem na hřbetě mytického koně. Tehdy šla jen za svou vlastní svobodou, ale nyní bojuje za svobodu celého Mirádži. Tomu panuje krvežíznivý sultán, který neváhal zavraždit svého otce, by se dostal na trůn. Amání se ocitne jako zajatkyně přímo v sultánově paláci a je odhodlána udělat vše, aby ho sesadila. Zatímco se pídí po tajných informacích na jeho dvoře, snaží se zapomenout, že Jin zmizel, zrovna když to vypadalo, že k sobě mají opravdu blízko, - a taky že je vlastně vězenkyní nepřítele. Čím dele však v paláci je, tím víc pochybuje, jestli je sultán opravdu tak hrozný, jak jí tvrdili, a přemýšlí, kdo je v její rodné vlastně ten zrádce.
 


Komentáře

1 Aires | Web | 5. března 2018 v 20:20 | Reagovat

Moc pěkný výběr :) Taky už nedočkavě vyhlížím Černé znamení a Zrádce trůnu :)

2 Kath_the_bookworm | E-mail | Web | 14. března 2018 v 12:25 | Reagovat

Ze zmiňovaných mě zaujaly knihy Muffin a čaj a Černé znamení :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz