Motýlci v břiše #6

29. dubna 2018 v 15:19 |  Měsíční NEJ
Výběr nejromantičtější scény z březnových přečtených titulů je velmi snadný. Na Muffinu a čaji od Thea Addaira se mi líbila celková nevinnost, která z knížky vyzařovala. Přesně to mám v knihách totiž hrozně ráda. Těší mě, že se u nás nějakému Čechovi podařilo vyvolat takový poprask, že se knížka velmi brzy po vydání dokonce dočkala dotisku. Jsem vážně zvědavá, jak na mě bude autor působit na veletrhu Svět knihy. Ale teď už k věci. Pozor, následující text je spoiler.

Kit nepřemýšlel, už podruhé toho dne. Jednal úplně automaticky. Potřeboval se ujistit víc, než to dokázal zrak a sluch. Zavřel oči a za víčky mu vybuchl ohňostroj barev a útržků myšlenek.

Jsi naživu! Tolik jsem se bál. Nikdy už se neodvažuj mě takhle vyděsit.

Náhle si polekaně uvědomil, co to dělá. Odtáhl se a sedl si, prosebný, omluvný pohled upřený na Daniela, který vypadal šokovaně.

"Ne-nezlob se," vykoktal a cítil, jak mu do tváře stoupá horko. "Já, já - nevím, co mě to napadlo, p-prostě ty… já… promiň."

Daniel se s námahou posadil, aniž by z Kita spustil oči. Letmo se mu ve tváři mihl bolestný výraz, ale pak skoro jako by si nasadil svou nezúčastněnou, odtažitou masku, kterou používal ve škole.

Kit si byl jistý, že všechno zkazil. Vůbec nevěděl, co má teď čekat.

Daniel vztáhl ruku k jeho tváři a zapletl mu prsty do dlouhých pramenů za uchem. Pak se dílem sklonil, dílem přitáhl Kita k sobě blíž a bez sebemenšího zaváhání ho políbil.

Ale Bože, jak! Takhle musí líbat někdo, kdo to myslí vážně, problesklo Kitovi někde vzadu v mysli.

Snad úplně bez vlastní vůle pootevřel rty a zatnul mu prsty do zad. Daniel ho líbal tvrdě a nedržel se zpátky. Pevně sevřel jeho vlasy, ale Kit necítil žádnou bolest, jen neuvěřitelný pocit, z něhož se mu točila hlava. Jako ve snách se podvolil tlaku dlaně do své hrudi a položil se pozpátku na postel. Daniel se k němu přitiskl, aniž by jen na moment přerušil jejich kontakt. Kit se nedokázal soustředit, nemohl vůbec myslet, jen cítit.
 

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz