Tento měsíc mě zaujalo #6

12. dubna 2018 v 13:53 |  Měsíční NEJ
Letos v dubnu nejenže vychází obrovské množství young adult knih, ale také mezi nimi najdeme opravdové pecky. A právě mezi touto hromadou je pět titulů, které si rozhodně nechci nechat ujít a plánuju si je pořídit do vlastní knihovny - ať už hned teď v dubnu, anebo později k nějaké (nebo taky žádné zvláštní, jak to u mě většinou bývá :D) příležitosti. No a které knihy to tedy jsou?

Dcera hvězd (Michaela Burdová)
Série: Dcera hvězd (1.)
Datum vydání: 10. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 388
Nakladatelství: Klika
Vazba: paperback

Na této knížce je zajímavých pár věcí. Tak zaprvé jsem s Michaelou Burdovou dělala nedávno >rozhovor<, takže vím, jaký má přístup k psaní a tomu všemu kolem, a stejně tak si uvědomuju, kolik práce ji Dcera hvězd stála. Stejně tak je zajímavé, že se po delší době jedná o spisovatelčin zbrusu nový příběh s novým začátkem. Na >stránkách< autorky se zvědavci mohou dopídit celé kapitoly z této knížky. Burdová má za sebou hromadu vydaných knih a myslím, že to na jejím psaní jde poznat. Z ukázky bych řekla, že příběh bude dost temný a syrový, plný působivých popisů a děje. Jsem tedy zvědavá a moji zvědavost jen podtrhuje fakt, že si knížku spisovatelka po letech spolupráce s Fragmentem vydala sama, příběhu tedy opravdu věří, a to je podle mě dost slibné.

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně?

Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Zbídačenému světu vládne krutou rukou zrůdný národ gronů, kvůli kterému všechna království zanikla. Lidé nepředstavují nic jiného než otrockou sílu a potravu pro stvůry.

V lese za osadou hnije tajemství deroucí se ze záhrobí. Arinala se stala součástí plánu čehosi, co mělo zůstat dávno pohřbené. Co když ale sama sebe připravila o jedinou možnost, jak z téhle noční můry uniknout? Může se znovu stát Dcerou hvězd, nebo už je pozdě?


Renegáti (Marissa Meyerová)
Série: Renegáti (1.)
Datum vydání: 19. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, sci-fi, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná

Co si budeme povídat, Marissa Meyerová je pro mě jasná srdcovka. Mám v knihovně všechno, co jí u nás vyšlo, Renegáty si tedy nemůžu nechat ujít. Už mám tuto knížku s nádhernou obálkou předobjednanou a plánuju ji začít číst hned, jak se mi dostane do rukou. Jen pevně doufám, že první díl této dvoudílné série bude stejně dobrý jako Měsíční kroniky a nezklame mě tolik jako autorčino Bez srdce.

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?


Prohnilé město (Leigh Bardugo)
Série: Šest vran (2.)
Datum vydání: 24. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 432
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Bylo mi slíbeno, že druhý díl Šesti vran je mnohem lepší než ten první. U toho mi totiž vadil hrozně pomalý, zdlouhavý a ukecaný rozjezd, zatímco od poslední třetiny knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Leigh Bardugo podle mě psát umí, a tak jsem se rozhodla do Prohnilého města jít a koupit si přitom i první díl, který jsem zatím měla půjčený jen z knihovny. Pevně doufám, že po dočtení dvojky budu tvrdit, že by tato dvoudílná série neměla chybět v žádné knihovně milovníka fantasy!

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek: vloupali se do nejstřeženější pevnosti světa a ukradli to, za co měli dostat velmi dobře zaplaceno. Místo kýžené odměny však na ně čekala zrada. Podvedeni a oslabeni o jednoho člena, který byl unesen, musí napnout všechny své síly, aby získali, co jim patří. V ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná droga jurda parem se stává předmětem hry o moc. Zkáza, kterou za sebou nechává, je děsivá. Obstojí Kazova prohnanost proti starým i novým nepřátelům? Zůstanou mu jeho lidé věrní? Pomstí se za zradu a zabrání rozšíření smrtící drogy, které by mělo nedozírné následky nejen pro griši, ale i pro celý svět?


Wonder Woman: Válkonoška (Leigh Bardugo)
Série: DC Icons (1.)
Datum vydání: 26. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, superhrdinové
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Vím, že to není hezký, ale pokaždé když vidím slovo Válkonoška, musím se pousmát. Je mi jasné, že s překladem slova Warbringer musel být fakt problém, ale výsledek je docela vtipný. Ale proč tuto knihu vlastně chci? Zaprvé má fakt super hodnocení na Goodreads (4.13) a zadruhé jsem velká milovnice filmů podle komiksů. I když mám radši Marvel než DC, zfilmovanou Wonder Woman jsem viděla a špatná nebyla. Myslím, že v sobě tenhle námět skrývá hodně potenciálu, jsem tedy zvědavá, jak ho Leigh Bardugo dokázala využít.

V budoucnu se z ní stane Wonder Woman, ale nyní je jen náctiletou Dianou a její boj teprve začíná… Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je stejně silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, za což jí hrozí vyhnání z ostrova. Avšak Alia není jen obyčejná holka a její záchranou Diana ohrozila celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel - smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Jestli chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku, aby odvrátily to nejhorší.


Temná krása (Mary E. Pearsonová)
Série: Letopisy Pozůstalých (3.)
Datum vydání: 9. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

K Temné kráse nemám moc co říct, snad jen to, že ji vážně chci. První díl jsem z knihovny ukradla mamce, která si knížku koupila v domnění, že se jedná o historickou romanci (je opravdu velká milovnice tohoto žánru, ale jak v ní mohla obálka Falešného polibku evokovat historickou romanci, doteď moc nechápu :D). Druhý díl jsem pak dostala od Humbooku za foto měsíce na Instagramu. A přiznám se, stále jsem nepřečetla ani jeden díl, i když se na tuto sérii hrozně těším. No ale kdy je nejlepší čas na novou sérii než v dobu, kdy jsou venku všechny její díly a člověk se nemusí trápit čekáním? :D

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být - První dcerou Morrighanu -, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.
 


Komentáře

1 Tereza | E-mail | Web | 12. dubna 2018 v 19:26 | Reagovat

Všechny knihy, které jsi uvedla vypadají opravdu zajímavě. :)

2 Kath_the_bookworm | E-mail | 13. dubna 2018 v 8:51 | Reagovat

Všechny zmíněné knihy až na Dceru hvězd si chci přečíst i já :)

3 Aires | Web | 14. dubna 2018 v 22:26 | Reagovat

Skvělý výběr knih :) Na všechny mám také zálusk :)

4 Eliz | Web | 17. dubna 2018 v 19:46 | Reagovat

Mými favority jsou Renegáti.:)
A taky se těším na Probuzené bohy :)

5 Ki | E-mail | Web | 6. května 2018 v 11:33 | Reagovat

Na většinu z těchto knih se chystám, ale nejvíc se těším, až si přečtu Prohnilé město :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz