Tento měsíc mě zaujalo #7

20. května 2018 v 14:19 |  Měsíční NEJ
Letos byl na žhavé novinky prozatím nejúrodnější duben. V květnu sice vychází taky spousta young adult knih, nicméně (a naštěstí) mezi nimi není tolik velkých pecek. Naštěstí říkám proto, že by to moje peněženka už nejspíš neustála :D. Tento měsíc jsem tedy vybrala alespoň dva kousky, kterým by podle mě měla být věnována pozornost.

Z kouře a kamene (Alžběta Bílková)
Datum vydání: 3. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Před dvěma lety nakladatelství Fragment vyhlásilo první ročník literární soutěže Hvězda inkoustu, v rámci níž měli autoři posílat svoje urban fantasy rukopisy. Loni na Světě knihy byl vyhlášen vítěz a letos se dílko konečně dočkalo svojí tištěné podoby. A že se ta obálka povedla, když vezmeme v úvahu, že za ní stojí české nakladatelství! Knížku si chci přečíst už jen proto, jakou radost Alžbětě Bílkové dělá každý ohlas na její prvotinu. Na letošním Světě knihy o svojí knížce navíc moc hezky mluvila, takže doufám, že si na ni co nejdříve najdu čas.

Morigan - nádherné, ale kruté město. Obyčejní smrtelníci zde žijí po boku nadpřirozených bytostí Šerosvěta a pod přísným dohledem čtyř vládců města. Když se jeden z nich objeví na prahu domu Carys Obelové a zemře jí v náručí, dívka netuší, že tenhle okamžik jí zásadně změní život. Může se totiž stát jeho nástupkyní - nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních pánů města. Obstojí? Dokáže poznat spojence a odhalit nepřátele? Najde sílu a odvahu bojovat s nástrahami, ale i sama se sebou? Skvělá urban fantasy od vítězky literární soutěže Hvězda inkoustu.


Temný duet (Victoria Schwabová)
Série: Divoká píseň (2.)
Datum vydání: 17. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 384
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Možná se mi to jen zdá, ale připadá mi, že je u nás Victoria Schwabová hrozně oblíbená. Její knížky čtenáři hrozně chválí, až se skoro stydím přiznat, že jsem od ní ještě nic nečetla. V knihovně mi leží její Archiv, na který se zatím bohužel jen práší. Ale dost mě zajímá duologie Divoká píseň, které na jednu stranu (podle nakladatele) není věnována dostatečná pozornost, ale z níž jsou na stranu druhou její čtenáři naprosto nadšení. Tak snad někdy :D

Kate Harkerová se nebojí tmy. Je to dívka, která loví příšery. A jde jí to víc než dobře. August Flynn je příšera, která se nikdy nemůže stát člověkem, i když po tom sebevíc touží. Je nestvůrou, která má v téhle hře zahrát svou roli. A zahraje ji - za jakoukoli cenu. Téměř šest měsíců poté, co se Kate a August poprvé potkali, se válka mezi monstry a lidmi stala realitou. August se stal vůdcem ve Verity, i když po této pozici nikdy netoužil, a Kate se živí jako lovkyně nestvůr v Prosperity. Ale pak se najednou ze stínů vynoří nová příšera, která se živí chaosem a oživuje vnitřní démony lidí, a Kate se musí vrátit do hlavního města, aby čelila monstru, které si myslela, že zabila, a démonovi ve svém nitru.
 


Komentáře

1 Lucka | E-mail | Web | 25. května 2018 v 17:06 | Reagovat

Obě vypadají pěkně, nicméně budu se muset rozhodnout ještě mezi dalšími, můj rozpočet je omezený. :-D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz