Měsíční NEJ

Citát měsíce #9

28. října 2018 v 18:41
Délka tohoto článku odpovídá času, který momentálně mám na blog a čtení celkově. A to jsem ještě přemýšlela, jestli se do něj vůbec pouštět. Ale tento citát z knížky Jen 27 dnů od Alison Gervaisové je příliš dobrý na to, abych jej sem nedala. Je totiž hrozně pravdivý.

Se slovy už to tak bývá. Když jsou vyřčena na špatném místě ve špatný čas, mají tendenci poletovat okolo vás ještě dlouho poté - i když třeba nebyla myšlena zle.

P.S. A obzvlášť špatné to má člověk, který se až příliš zabývá tím, co mu/o něm říkají ostatní…

Motýlci v břiše #9

30. září 2018 v 9:20
V srpnu a září jsem četla sérii Mezi nebem a zemí od Stacey Kadeové. No spíš jsem ji pěkně rychle slupla :D Je to taková guilty pleasure. Moc hezký příběh, ve kterém jsem držela hlavním hrdinům palce, přestože knížky se svými obálkami a měkkou vazbou vypadají spíš jako jednorázové čtení na cesty. Tento úryvek pochází z prvního dílu Setkání s duchem, pozor tedy, jedná se o spoiler.

Hlasy na chodbě zesílily. "Někdo sem jde. Radši půjdu." Zhluboka jsem se nadechla a připravila se na to, že se musím zvednout z postele a doopravdy odejít. Konečně odejít.

Než jsem stačila vstát, Killian mě chytil za paži. Jeho ruka byla příjemně teplá a neprošla tou mojí skrz ani se nezabořila dovnitř. Přitáhl mě k sobě, světle modré oči měl plné emocí, a já se nebránila. Jeho rty, tak teplé a měkké, se jednou dvakrát otřely o moje… a zůstaly tam. Přitulila jsem se blíž k jeho teplému tělu a volnou rukou se opřela o polštář. Killian mi pustil zápěstí, zabořil mi prsty do vlasů a zaklonil hlavu. Zničehonic mě políbil, opravdu políbil, a já se k němu naklonila a začala mu polibky vracet.

Když se ozvalo hlasité zařinčení, jak na chodbě něco spadlo na podlahu, vylekaně jsme se od sebe odtrhli.

"Možná jsi to měl udělat dřív," řekla jsem, zatímco jsem se snažila popadnout dech, a poprvé za těch několik dní mi bylo nádherné teplo. "Když jsem byla živá."

Citát měsíce #8

29. září 2018 v 12:07
Jedna z nejlepších knížek, které jsem v srpnu přečetla, bylo Všechno je v pohodě od Niny LaCour. Contemporary mám prostě hrozně ráda. Bylo to čtení plné pasáží k zamyšlení. Jedna z těch, které mě zaujaly, byla právě tato.

"Nevědomost je temné místo.
Člověk se jí těžko odevzdává.
Ale nejspíš přesně tam většinu času žijeme. Nejspíš tam žijeme úplně všichni, takže to možná nemusí být tak osamělé místo. Možná bych se tam mohla zabydlet, zútulnit si to, udělat si v nejistotě domov."

Tento měsíc mě zaujalo #10

22. září 2018 v 10:53
Září je na zajímavé knižní tituly opravdu štědré. I když se snažím hlídat a šetřit, protože říjen bude v tomto směru čiré šílenství, stejně jsem si nemohla pomoct a zase vybrala tři knížky, které chci.

Oba na konci zemřou (Adam Silvera)
Datum vydání: 24. 9. 2018
Žánr: young adult, scifi, fantasy, romance
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: paperpack

Tahle knížka mě zaujala svým názvem ještě v době, než vůbec CooBoo ohlásilo, že ji u nás vydá. Ale neptejte se mě proč, to sama nevím. Každopádně hodnocení 4.15 na Goodreads je dost slušné a mně nezbývá nic jiného než se na tuhle knihu celá natěšená třást. A o to víc po tom, co jsem si všimla, že je zařazena do lgbt sekce. Navíc mi připadá, že na Adama Silveru každý jen pěje ódy, a tak se chci přesvědčit, jestli je opravdu tak dobrý. No a přestože je název knížky víc než výmluvný, stejně budu při čtení doufat, že to skončí dobře! Knížku už mám jak jinak než předobjednanou :)

Život neexistuje bez smrti a láska bez ztráty.

Když Mateovi zazvoní 5. září těsně po půlnoci telefon a dozví se, že tento den bude jeho poslední, najednou neví, co dělat. Tichý a stydlivý Mateo je zničený z představy, že by měl opustit svého nemocného otce nebo nejlepší kamarádku. Ale ví, že má poslední šanci vyrazit do světa a něco zažít.

Rufusovi zazvoní telefon se stejnou zprávou, právě když se pere s novým klukem své expřítelkyně. Rufus už ztratil celou svou rodinu, a tak ví, jak to s telefonáty chodí. Ale ani tak to není snazší. Se smrtí na krku a policií v patách musí Rufus utíkat.

Kluci se neznají, ale rozsudek smrti je svede dohromady. A tak se společně vydávají na své poslední dobrodružství…


Sleduj mě (A. V. Geiger)
Série: Sleduj mě (1.)
Datum vydání: 21. 9. 2018
Žánr: young adult, contemporary, mysteriózní, romance
Počet stran: 352
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperpack

Dalo by se říct, že mám na knížky o poruchách a nemocech úchylku. Podle mě takové tituly dokáží dost rozšířit obzory. Kromě toho, pokud má jakákoliv knížka od Yoli hodnocení na Goodreads nad 3.9, hned po ní sahám. Jsem zvědavá, jaká bude tahleta - jestli se děj vydá tím (laciným) směrem, který se nabízí jako první, anebo ne. Nedůvěru ve mně trošku vzbuzuje fakt, že se prvně jednalo o senzaci Wattpadu, ale na druhou stranu jsem nedávno dočetla knížku Jen 27 dnů od Alison Gervais, která byla původně taky publikována na této stránce pro amatérské pisálky, a její čtení jsem si vážně užila. Sleduj mě už mám taky předobjednané, takže se těším, až se mi příští týden dostane do rukou.

Tweety, soukromé zprávy i záznamy policejních výslechů… YA thriller pro onlineonovou generaci, který vás udrží v napětí do poslední stránky!

Tessa má agorafobii, úzkostný strach z otevřeného prostoru. Utíká proto do online světa, kde je aktivní členkou fandomu zpěváka Erica Thorna. Když jí její idol nečekaně pošle zprávu, původně se záměrem si z ní vystřelit, jejich komunikace se rozvine v upřímné přátelství. Když se ale rozhodnou setkat IRL, na povrch začnou vycházet nebezpečná tajemství…


Kletba vítězů (Marie Rutkoski)
Série: Kletba vítězů (1.)
Datum vydání: 13. 9. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 352
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná

Je vůbec možné, že všechny zářijové knížky, které mě zaujaly, mají stejný počet stran? Tahle krasavice mou pozornost upoutala hned, jakmile Fragment oznámil, že celou sérii od Marie Rutkoski vydá. Hlavně kvůli jejím obálkám. Ty nakonec nakladatelství změnilo na svoje, které taky nejsou špatné, ale trochu mě to prvně zklamalo. Každopádně k přečtení této knihy mě lákají jak kladné recenze, tak příslib zakázané lásky, kterou já velmi ráda. Kromě toho si myslím, že hlavní hrdinka nebude žádná křehotinka, takže co víc si přát? Knížku jsem zatím nekupovala, ale mám ji v merku a doufám, že ji třeba pořídí do naší malé knihovny, kam chodím, než se rozhoupu sama.

Některá vítězství stojí víc, než jen velký balík peněz...

Jako dcera mocného valoriánského generála si Kestrel užívá bezstarostného života. Její osmnácté narozeniny se ale blíží a ji čeká zásadní rozhodnutí: buď se přidá k armádě, nebo se vdá.

Když jednoho dne míjí na trhu místo, kde právě probíhá prodej otroků, upoutá její pozornost mladík hrdě vzdorující ponížení, kterému je vystaven. Kestrel se impulzivně pustí do dražby a vyhraje. Vítězstvím však na sebe přivolá kletbu, jejíž následky ji budou stát mnoho.

Zakázané přátelství, které mezi nimi záhy vznikne, se stane nebezpečným nejen pro ně, ale i pro celou zemi. Kestrel - představitelka silného národa dobyvatelů a válečníků, a Arin - otrok z pokořeného národa Herranů, se totiž stanou důležitými figurkami ve vysoké politické hře plné intrik, tajemství a zrady…

Motýlci v břiše #8

29. srpna 2018 v 18:56
Právě díky tomuto měsíčnímu nej začínám zjištovat, že se mi nějak přestávají do rukou dostávat (no, možná si za to můžu sama, přece jen si knihy kupuju sama :D) tituly překypující romantikou. Z mých přečtených červencových knih nebylo vůbec složité najít nejromantičtější scénu, protože jsem na moc takových zrovna nenarazila. Nakonec to tedy vyhrála Černooká od Anny Musilové. Pozor, následující text je spoiler.

"Podívej se na sebe," přikáže mi mírně. "Vidíš, jak jsi krásná?"

Zakroutím hlavou. Snažila jsem se na sobě něco krásného najít celý svůj život. Nikdy jsem neuspěla.

Zatlačí na mě břichem, takže mě donutí postoupit trochu blíž. Prohrábne mi prsty vlasy a přivoní si k nim. Položí ruku na můj krk, něžně po něm přejede a pak pokračuje dolů po mých bocích, až jeho dlaň spočine na mém břichu. Začne rozepínat knoflíky od košile, jeden po druhém, načež mi ji pomalu stáhne z ramen a nechá ji dopadnout na zem, a tak před ním stojím jen v džínách a podprsence. Nervózně přešlápnu.

Nakloní se, přejede mi palcem po spodním rtu a do ucha mi vydechne další tiché slůvko pochvaly. Už ale nevnímám jeho význam. Mysl mi pomalu, ale jistě zamlžuje oblak pokušení. A když si polibky razí cestu přes hranu mé čelisti až ke rtům, nejsem schopna racionálně vnímat vůbec nic. Otáčím hlavu a tisknu své rty na jeho, ty polibky už nejsou tak váhavé jako obvykle, jsou rozhodné a beze slov říkají přesně to, nač myslím. Že po něm toužím, jako žíznící touží po vodě. Ale tahle touha je možná ještě silnější.

Obracím se k němu, tisknu se na něj, záhyby našich těl se prolínají jako skládačka, a v ten moment mám pocit, že k sobě přesně pasujeme. Kolem není nic, co by naznačovalo opak.

Jednou rukou ho vískám ve vlasech, tahám za ně, občas možná až moc silně, protože sem tam odtáhne rty a sykne. Jenomže já nedokážu přestat.

On putuje rukama po mých nahých zádech, přitahuje si mě tím ještě blíž, i když to nejspíš víc nejde. Spustím ruce a vměstnám je mezi naše těla, pomalu mu přetahuju triko přes hlavu. Vtisknu mu pár polibků na klíční kost. Vzdychne a prsty mi vytáhne bradu zpátky nahoru, aby získal přístup k mým rtům.

Přenesu na něj váhu vlastního těla, a záměrně nás tak oba povalím do měkkých peřin. A někde mezi jeho omamnými polibky a doteky se zcela ztratím v čase, nemám ponětí o ničem jiném než o nás dvou, vše ustupuje do pozadí, zatímco se v jeho objetí zmítám v něčem neuvěřitelně smyslném, hříšném a dokonalém.

Tento měsíc mě zaujalo #9

25. srpna 2018 v 12:22
Sice pozdě, ale přece. Ani tento měsíc jsem si nedokázala odpustit svoje tipy, přestože tu už máme (bohužel) konec srpna. Vybrala jsem rovnou čtyři knihy, které zaujaly moji pozornost.

Všechno je v pohodě (Nina LaCour)
Datum vydání: 9. 8. 2018
Žánr: young adult, contemporary, lgbt
Počet stran: 208
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Všechno je v pohodě je knížka, která mě okamžitě zaujala svou krásnou obálkou. Nějakou dobu jsem ji vyhlížela a běžela pro ni hned, jak se objevila na pultech knihkupectví. Sice jsem vzhledem k tloušťce knihy byla překvapená její cenou, ale i tak se mi teď Všechno je v pohodě vyjímá v knihovně. Vůbec nejvíc mě zajímalo, jak se autorce podařilo vměstnat plnohodnotný příběh na dvě stě stránek. A ono to fakt jde! U první půlky příběhu jsem si nebyla jistá, jestli jsem koupí udělala správně, ale druhá polovina začala konečně odsýpat a teď můžu s poklidem říct, že jsem si ji opravdu užila. Snad se brzy dostanu k sepsání (velmi pochvalné) recenze.

Od té doby, co Marin nechala celý svůj předchozí život za sebou, s nikým ze své minulosti nemluvila. Dokonce ani její nejlepší kamarádka Mabel neví pravdu o tom, co se během těch několika posledních týdnů stalo. Ale přestože je na univerzitě v New Yorku, tisíce kilometrů od domova v Kalifornii, stále nemůže zapomenout na svůj domov a tragédii, před kterou se snažila utéct. Teď, během zimních prázdnin, zůstává Marin v celém kampusu sama. Brzy přijede na návštěvu Mabel a Marin se bude muset vypořádat se vším, čím se tak dlouho trápila.


Deset tisíc nebí nad tebou (Claudia Gray)
Série: Ohnivák (2.)
Datum vydání: 20. 8. 2018
Žánr: young adult, scifi, fantasy, romance
Počet stran: 328
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

Tato série mě zajímá už nějakou dobu, ale ještě jsem se neodhodlala k jejímu přečtení. Co si budeme vyprávět, námět - cestování mezi dimenzemi - zní skvěle. Jen mám od doby, kdy vyšel první díl, takový nevysvětlitelný pocit, že nakonec budu nad touto sérií zase remcat :D To mi na druhou stranu vyvrací nadšené recenze některých blogerů, kteří Ohniváka dokonce řadí mezi svoje srdcovky. Kromě toho tady hraje roli ještě jedna věc. Claudia Grayová je jediná zahraniční autorka, která bude na letošním HumbookFestu a od níž jsem zároveň nic nečetla. A od níž jsem tedy neměla co kritizovat, což rozhodně nemůžu říct o Estelle Maskame a Sarah Raasch, u jejichž knih nevím, co hanit jako první :D Takže protože si to nechci pokazit, první díl této série si koupím až na HumbookFestu a rovnou si ho nechám od autorky podepsat, ať alespoň nějak využiju to svoje privilegium, které mi skýtá můj VIP lístek.

Od chvíle, kdy Marguerite začala používat vynález svých rodičů k cestování mezi dimenzemi, jí jsou na stopě nepřátelé, kteří by ji přinutili udělat cokoli - dokonce i ublížit jejím nejbližším -, jen aby s její pomocí mohli vládnout multivesmíru. Daří se jí odolávat, ale jen do chvíle, než napadnou jejích přítele Paula a rozptýlí úlomky jeho vědomí do několika dimenzí. Marguerite nezbývá nic jiného než se vydat části jeho roztříštěné duše hledat. Cesta ji zavede do San Franciska, kde právě zuří válka, mezi zločinecké gangy New Yorku a do secesní Paříže, v níž tamní Marguerite skrývá šokující tajemství. Každý svět ji přivádí blíž k Paulově záchraně. S každou další zkouškou, kterou je nucena postoupit, však čím dál víc pochybuje o tom, jestli jsou si opravdu souzeni.


Milionkrát June (Emily Henry)
Datum vydání: 23. 8. 2018
Žánr: young adult, fantasy, magický realismus, romance
Počet stran: 392
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

Tato kniha mě okamžitě zaujala obálkou i názvem, ale neptejte se mě proč. Sama nevím. Když jsem pak zjistila, že je Milionkrát June prakticky převyprávění Romea a Julie, řekla jsem si proč ne. A tak jsem si v jedné ze svých rozhazovačných nálad díky poštovnému zdarma knížku rovnou předobjednala a teď už jen čekám, až ji budu mít doma a budu se do ní moct pustit.

Celý život jí rodiče vtloukali do hlavy jediné pravidlo: drž se dál od rodiny Angertových. Ale když se June náhodou doslova srazí se Saulem Angertem, zajiskří to a její svět se propadne do chaosu. Kdo přesně je tenhle sarkastický a očividně nevinný týpek, který se po pěti letech zničehonic vrátil do jejich rodného města? A proč June, v hloubi duše věrná tradicím své rodiny, nikdy nepřemýšlela o tom, jak moc její otec Angertovy nenáviděl? Obě rodiny mají bohatou historii, ale o tom, co přesně způsobilo staleté spory, všichni svorně mlčí. Společně se Saulem rozkrývají tajemná kouzla a hrůznou kletbu, v jejíž moci oba rody žijí už celé generace.


Jen 27 dnů (Alison Gervais)
Datum vydání: 28. 8. 2018
Žánr: young adult, contemporary, fantasy, romance
Počet stran: 320
Nakladatelství: Fragment
Vazba: paperback

Kdyby Jen 27 dnů nemělo tak dobré hodnocení na Goodreads (4.41), nejspíš by ušlo mojí pozornosti. Přestože se tady čtenář dočká tolik oblíbeného cestování v čase, anotace zní… ne zrovna jako něco, co bych si musela za každou cenu přečíst. Ale takhle ve mně kniha probudila zvědavost a dopadlo to tak, že mi v košíku neskončila jen Milionkrát June, ale i tato knížka. Tak uvidíme, co se z toho vyklube.

Toho kluka znala Hadley jen od vidění. Když jedno ráno školu oblétne zpráva, že je mrtvý, nechápe. Jak se vůbec jmenoval? Archer? Od té doby nedokáže myslet na nic jiného. Co ho vedlo k tomu, že si sáhl na život? Když nad tím během Archerova pohřbu přemýšlí, přistoupí k ní neznámý cizinec v černém. Nabídne jí, že ji vrátí o dvacet sedm dnů nazpět, aby mohla přijít na to, co se stalo, a pokusila se jeho smrti zabránit. Hadley má pocit, že tuto šanci musí využít. Dostala možnost zachránit lidský život! Jenže co když tím, že změní Archerovu minulost, ohrozí svoji budoucnost?

Citát měsíce #7

12. srpna 2018 v 13:03
Pokud jste četli moji recenzi na Víš, že tě potřebuju? od Estelle Maskame, víte, že jsem knížku pěkně zkritizovala :D Stále váhám, jestli číst poslední závěrečný díl série, který zrovna nedávno vyšel. I tak si ale nemůžu pomoct a musím z knížky vyzdvihnout jeden citát, který mě během čtení zaujal a zalíbil se mi. Myslím si totiž, že je dost pravdivý.

"V tom je vzdálenost záludná. Buď vám poskytne čas, abyste se od někoho posunuli dál, anebo si díky ní uvědomíte, jak moc toho člověka potřebujete."

Tento měsíc mě zaujalo #8

16. července 2018 v 14:10
Co si budeme povídat, červenec pokaždé stojí za houby, co se vydaných young adult knížek týče. Ne že by mi to zase tolik při pohledu na moji přeplněnou knihovnu vadilo :D Člověk má alespoň víc času dohánět resty. Z červencových knih je však jedna, která zaujala moji pozornost a jež se má v nejbližších dnech objevit na pultech knihkupectví.

Já a holka odvedle (Jared Reck)
Datum vydání: 16. 7. 2018
Žánr: young adult, contemporary, romance
Počet stran: 258
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Nestává se zase tak často, aby mě knížky od nakladatelství Yoli zklamaly. Většinou se mi jejich paperbacky čtou jako po másle a některé dokonce patří mezi moje top nejoblíbenější tituly. Jako třeba Všechny malé zázraky od Jennifer Nivenové. A právě fanouškům této autorky je Já a holka odvedle doporučována, což jen víc a víc podněcuje moji zvědavost. Takže se na knížku rozhodně chystám. Myslím, že na dovolenou v Řecku, kam za týden vyrážím, se výborně hodí. Vážnější tématiky v young adult knihách není nikdy dost.

Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě, jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje. Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou posledního ročníku a po všech stránkách skvělým klukem, a Matt má pocit, že se mu jeho nejlepší kamarádka vzdaluje. Nemá nejmenší tušení, že kvůli tragické nehodě hrozí, že přijde o mnohem víc…

Motýlci v břiše #7

24. června 2018 v 12:23
Ostrov Lhářů od E. Lockhartové byla v květnu knížka, která mi vážně učarovala. Moc se mi líbil způsob, jakým byla napsaná. Nemohla jsem uvěřit, že její jazyk někomu v recenzi vadil. Každopádně mě tato knížka straší ve snech, protože jsem na ni tady ještě nestihla sama napsat review :D Ale romantická scéna za květen je prostě jasná. Pozor tedy, následující text je spoiler.

"Nechceš něco na čtení?" zeptala jsem se.

"Možná."

"Co třeba První meta je jen začátek?"

Gat se zasmál. Zavrtěl hlavou. Srovnal modrý sloupec.

"Zahraj na mou temnou strunu? Hrdina tanečního parketu?"

Zase se zasmál. Pak zvážněl. "Cadence?"

"Co?"

"Sklapni."

Dlouze jsem se na něj zadívala. Každý rys jeho obličeje jsem už dávno znala, ale takhle jsem se na něj dívala poprvé.

Gat se usmál. Zářivě. Nesměle. Klekl si a zbořil u toho barevné sloupce knížek. Pohladil mě po vlasech. "Miluju tě, Cady. To tím myslím."

Naklonila jsem se a políbila ho.

Dotýkal se mého obličeje. Klouzal prsty po mém krku ke klíční kosti. Světlíkem na nás dopadala výseč světla. Náš polibek byl elektrizující i něžný,

váhavý i jistý,

děsivý i konejšivý.

Cítila jsem, jak láska sálá ze mě do Gata a z Gata do mě.

Bylo nám teplo, ale chvěli jsme se,

byli jsme mladí i věční,

živí.

Tento měsíc mě zaujalo #7

20. května 2018 v 14:19
Letos byl na žhavé novinky prozatím nejúrodnější duben. V květnu sice vychází taky spousta young adult knih, nicméně (a naštěstí) mezi nimi není tolik velkých pecek. Naštěstí říkám proto, že by to moje peněženka už nejspíš neustála :D. Tento měsíc jsem tedy vybrala alespoň dva kousky, kterým by podle mě měla být věnována pozornost.

Z kouře a kamene (Alžběta Bílková)
Datum vydání: 3. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Před dvěma lety nakladatelství Fragment vyhlásilo první ročník literární soutěže Hvězda inkoustu, v rámci níž měli autoři posílat svoje urban fantasy rukopisy. Loni na Světě knihy byl vyhlášen vítěz a letos se dílko konečně dočkalo svojí tištěné podoby. A že se ta obálka povedla, když vezmeme v úvahu, že za ní stojí české nakladatelství! Knížku si chci přečíst už jen proto, jakou radost Alžbětě Bílkové dělá každý ohlas na její prvotinu. Na letošním Světě knihy o svojí knížce navíc moc hezky mluvila, takže doufám, že si na ni co nejdříve najdu čas.

Morigan - nádherné, ale kruté město. Obyčejní smrtelníci zde žijí po boku nadpřirozených bytostí Šerosvěta a pod přísným dohledem čtyř vládců města. Když se jeden z nich objeví na prahu domu Carys Obelové a zemře jí v náručí, dívka netuší, že tenhle okamžik jí zásadně změní život. Může se totiž stát jeho nástupkyní - nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních pánů města. Obstojí? Dokáže poznat spojence a odhalit nepřátele? Najde sílu a odvahu bojovat s nástrahami, ale i sama se sebou? Skvělá urban fantasy od vítězky literární soutěže Hvězda inkoustu.


Temný duet (Victoria Schwabová)
Série: Divoká píseň (2.)
Datum vydání: 17. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 384
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Možná se mi to jen zdá, ale připadá mi, že je u nás Victoria Schwabová hrozně oblíbená. Její knížky čtenáři hrozně chválí, až se skoro stydím přiznat, že jsem od ní ještě nic nečetla. V knihovně mi leží její Archiv, na který se zatím bohužel jen práší. Ale dost mě zajímá duologie Divoká píseň, které na jednu stranu (podle nakladatele) není věnována dostatečná pozornost, ale z níž jsou na stranu druhou její čtenáři naprosto nadšení. Tak snad někdy :D

Kate Harkerová se nebojí tmy. Je to dívka, která loví příšery. A jde jí to víc než dobře. August Flynn je příšera, která se nikdy nemůže stát člověkem, i když po tom sebevíc touží. Je nestvůrou, která má v téhle hře zahrát svou roli. A zahraje ji - za jakoukoli cenu. Téměř šest měsíců poté, co se Kate a August poprvé potkali, se válka mezi monstry a lidmi stala realitou. August se stal vůdcem ve Verity, i když po této pozici nikdy netoužil, a Kate se živí jako lovkyně nestvůr v Prosperity. Ale pak se najednou ze stínů vynoří nová příšera, která se živí chaosem a oživuje vnitřní démony lidí, a Kate se musí vrátit do hlavního města, aby čelila monstru, které si myslela, že zabila, a démonovi ve svém nitru.
 
 

Reklama

© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz