Měsíční NEJ

Citát měsíce #7

Neděle v 13:03
Pokud jste četli moji recenzi na Víš, že tě potřebuju? od Estelle Maskame, víte, že jsem knížku pěkně zkritizovala :D Stále váhám, jestli číst poslední závěrečný díl série, který zrovna nedávno vyšel. I tak si ale nemůžu pomoct a musím z knížky vyzdvihnout jeden citát, který mě během čtení zaujal a zalíbil se mi. Myslím si totiž, že je dost pravdivý.

"V tom je vzdálenost záludná. Buď vám poskytne čas, abyste se od někoho posunuli dál, anebo si díky ní uvědomíte, jak moc toho člověka potřebujete."

Tento měsíc mě zaujalo #8

16. července 2018 v 14:10
Co si budeme povídat, červenec pokaždé stojí za houby, co se vydaných young adult knížek týče. Ne že by mi to zase tolik při pohledu na moji přeplněnou knihovnu vadilo :D Člověk má alespoň víc času dohánět resty. Z červencových knih je však jedna, která zaujala moji pozornost a jež se má v nejbližších dnech objevit na pultech knihkupectví.

Já a holka odvedle (Jared Reck)
Datum vydání: 16. 7. 2018
Žánr: young adult, contemporary, romance
Počet stran: 258
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Nestává se zase tak často, aby mě knížky od nakladatelství Yoli zklamaly. Většinou se mi jejich paperbacky čtou jako po másle a některé dokonce patří mezi moje top nejoblíbenější tituly. Jako třeba Všechny malé zázraky od Jennifer Nivenové. A právě fanouškům této autorky je Já a holka odvedle doporučována, což jen víc a víc podněcuje moji zvědavost. Takže se na knížku rozhodně chystám. Myslím, že na dovolenou v Řecku, kam za týden vyrážím, se výborně hodí. Vážnější tématiky v young adult knihách není nikdy dost.

Patnáctiletý Matt Wainwright má v hlavě zmatek. Nedovede říct své nejlepší kamarádce Tabby, co k ní cítí, v basketu se mu poslední dobou vůbec nedaří a jediným místem, kde si připadá v pohodě, jsou hodiny angličtiny. Psaní esejí a ujetých básniček mu pomáhá vyjádřit složité emoce. Kdyby byl tohle film, Tabby by se do něj zamilovala a všechno by dobře dopadlo. Jenže takhle to nefunguje. Tabby začne chodit s Liamem Bransonem, basketbalovou hvězdou posledního ročníku a po všech stránkách skvělým klukem, a Matt má pocit, že se mu jeho nejlepší kamarádka vzdaluje. Nemá nejmenší tušení, že kvůli tragické nehodě hrozí, že přijde o mnohem víc…

Motýlci v břiše #7

24. června 2018 v 12:23
Ostrov Lhářů od E. Lockhartové byla v květnu knížka, která mi vážně učarovala. Moc se mi líbil způsob, jakým byla napsaná. Nemohla jsem uvěřit, že její jazyk někomu v recenzi vadil. Každopádně mě tato knížka straší ve snech, protože jsem na ni tady ještě nestihla sama napsat review :D Ale romantická scéna za květen je prostě jasná. Pozor tedy, následující text je spoiler.

"Nechceš něco na čtení?" zeptala jsem se.

"Možná."

"Co třeba První meta je jen začátek?"

Gat se zasmál. Zavrtěl hlavou. Srovnal modrý sloupec.

"Zahraj na mou temnou strunu? Hrdina tanečního parketu?"

Zase se zasmál. Pak zvážněl. "Cadence?"

"Co?"

"Sklapni."

Dlouze jsem se na něj zadívala. Každý rys jeho obličeje jsem už dávno znala, ale takhle jsem se na něj dívala poprvé.

Gat se usmál. Zářivě. Nesměle. Klekl si a zbořil u toho barevné sloupce knížek. Pohladil mě po vlasech. "Miluju tě, Cady. To tím myslím."

Naklonila jsem se a políbila ho.

Dotýkal se mého obličeje. Klouzal prsty po mém krku ke klíční kosti. Světlíkem na nás dopadala výseč světla. Náš polibek byl elektrizující i něžný,

váhavý i jistý,

děsivý i konejšivý.

Cítila jsem, jak láska sálá ze mě do Gata a z Gata do mě.

Bylo nám teplo, ale chvěli jsme se,

byli jsme mladí i věční,

živí.

Tento měsíc mě zaujalo #7

20. května 2018 v 14:19
Letos byl na žhavé novinky prozatím nejúrodnější duben. V květnu sice vychází taky spousta young adult knih, nicméně (a naštěstí) mezi nimi není tolik velkých pecek. Naštěstí říkám proto, že by to moje peněženka už nejspíš neustála :D. Tento měsíc jsem tedy vybrala alespoň dva kousky, kterým by podle mě měla být věnována pozornost.

Z kouře a kamene (Alžběta Bílková)
Datum vydání: 3. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 336
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Před dvěma lety nakladatelství Fragment vyhlásilo první ročník literární soutěže Hvězda inkoustu, v rámci níž měli autoři posílat svoje urban fantasy rukopisy. Loni na Světě knihy byl vyhlášen vítěz a letos se dílko konečně dočkalo svojí tištěné podoby. A že se ta obálka povedla, když vezmeme v úvahu, že za ní stojí české nakladatelství! Knížku si chci přečíst už jen proto, jakou radost Alžbětě Bílkové dělá každý ohlas na její prvotinu. Na letošním Světě knihy o svojí knížce navíc moc hezky mluvila, takže doufám, že si na ni co nejdříve najdu čas.

Morigan - nádherné, ale kruté město. Obyčejní smrtelníci zde žijí po boku nadpřirozených bytostí Šerosvěta a pod přísným dohledem čtyř vládců města. Když se jeden z nich objeví na prahu domu Carys Obelové a zemře jí v náručí, dívka netuší, že tenhle okamžik jí zásadně změní život. Může se totiž stát jeho nástupkyní - nositelkou titulu paní kouře a kamene. Aby titul získala, musí však podstoupit těžkou zkoušku od ostatních pánů města. Obstojí? Dokáže poznat spojence a odhalit nepřátele? Najde sílu a odvahu bojovat s nástrahami, ale i sama se sebou? Skvělá urban fantasy od vítězky literární soutěže Hvězda inkoustu.


Temný duet (Victoria Schwabová)
Série: Divoká píseň (2.)
Datum vydání: 17. 5. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 384
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Možná se mi to jen zdá, ale připadá mi, že je u nás Victoria Schwabová hrozně oblíbená. Její knížky čtenáři hrozně chválí, až se skoro stydím přiznat, že jsem od ní ještě nic nečetla. V knihovně mi leží její Archiv, na který se zatím bohužel jen práší. Ale dost mě zajímá duologie Divoká píseň, které na jednu stranu (podle nakladatele) není věnována dostatečná pozornost, ale z níž jsou na stranu druhou její čtenáři naprosto nadšení. Tak snad někdy :D

Kate Harkerová se nebojí tmy. Je to dívka, která loví příšery. A jde jí to víc než dobře. August Flynn je příšera, která se nikdy nemůže stát člověkem, i když po tom sebevíc touží. Je nestvůrou, která má v téhle hře zahrát svou roli. A zahraje ji - za jakoukoli cenu. Téměř šest měsíců poté, co se Kate a August poprvé potkali, se válka mezi monstry a lidmi stala realitou. August se stal vůdcem ve Verity, i když po této pozici nikdy netoužil, a Kate se živí jako lovkyně nestvůr v Prosperity. Ale pak se najednou ze stínů vynoří nová příšera, která se živí chaosem a oživuje vnitřní démony lidí, a Kate se musí vrátit do hlavního města, aby čelila monstru, které si myslela, že zabila, a démonovi ve svém nitru.

Citát měsíce #6

10. května 2018 v 18:12
Trošku opožděně přidávám úryvek z březnových knih, který na mě nejvíc zapůsobil. Velice překvapivě (:D) pochází z Muffinu a čaje od Thea Addaira. Contemporary knížky obecně podle mě většinou obsahují (nebo by nejspíš měly obsahovat) nejlepší postřehy k zamyšlení. Už jen proto, že se nesoustředí na děj, ale na vývoj postav. Pokud se stejně jako já chystáte na veletrh Svět knihy, autor tam bude v rámci HumbookStage od 11:45 hovořit o LGBT literatuře. To si rozhodně nenechám ujít :)

"Když chceš získat něco, cos nikdy neměl, prolétlo mu hlavou, musíš udělat něco, cos ještě nikdy neudělal."

Motýlci v břiše #6

29. dubna 2018 v 15:19
Výběr nejromantičtější scény z březnových přečtených titulů je velmi snadný. Na Muffinu a čaji od Thea Addaira se mi líbila celková nevinnost, která z knížky vyzařovala. Přesně to mám v knihách totiž hrozně ráda. Těší mě, že se u nás nějakému Čechovi podařilo vyvolat takový poprask, že se knížka velmi brzy po vydání dokonce dočkala dotisku. Jsem vážně zvědavá, jak na mě bude autor působit na veletrhu Svět knihy. Ale teď už k věci. Pozor, následující text je spoiler.

Kit nepřemýšlel, už podruhé toho dne. Jednal úplně automaticky. Potřeboval se ujistit víc, než to dokázal zrak a sluch. Zavřel oči a za víčky mu vybuchl ohňostroj barev a útržků myšlenek.

Jsi naživu! Tolik jsem se bál. Nikdy už se neodvažuj mě takhle vyděsit.

Náhle si polekaně uvědomil, co to dělá. Odtáhl se a sedl si, prosebný, omluvný pohled upřený na Daniela, který vypadal šokovaně.

"Ne-nezlob se," vykoktal a cítil, jak mu do tváře stoupá horko. "Já, já - nevím, co mě to napadlo, p-prostě ty… já… promiň."

Daniel se s námahou posadil, aniž by z Kita spustil oči. Letmo se mu ve tváři mihl bolestný výraz, ale pak skoro jako by si nasadil svou nezúčastněnou, odtažitou masku, kterou používal ve škole.

Kit si byl jistý, že všechno zkazil. Vůbec nevěděl, co má teď čekat.

Daniel vztáhl ruku k jeho tváři a zapletl mu prsty do dlouhých pramenů za uchem. Pak se dílem sklonil, dílem přitáhl Kita k sobě blíž a bez sebemenšího zaváhání ho políbil.

Ale Bože, jak! Takhle musí líbat někdo, kdo to myslí vážně, problesklo Kitovi někde vzadu v mysli.

Snad úplně bez vlastní vůle pootevřel rty a zatnul mu prsty do zad. Daniel ho líbal tvrdě a nedržel se zpátky. Pevně sevřel jeho vlasy, ale Kit necítil žádnou bolest, jen neuvěřitelný pocit, z něhož se mu točila hlava. Jako ve snách se podvolil tlaku dlaně do své hrudi a položil se pozpátku na postel. Daniel se k němu přitiskl, aniž by jen na moment přerušil jejich kontakt. Kit se nedokázal soustředit, nemohl vůbec myslet, jen cítit.

Tento měsíc mě zaujalo #6

12. dubna 2018 v 13:53
Letos v dubnu nejenže vychází obrovské množství young adult knih, ale také mezi nimi najdeme opravdové pecky. A právě mezi touto hromadou je pět titulů, které si rozhodně nechci nechat ujít a plánuju si je pořídit do vlastní knihovny - ať už hned teď v dubnu, anebo později k nějaké (nebo taky žádné zvláštní, jak to u mě většinou bývá :D) příležitosti. No a které knihy to tedy jsou?

Dcera hvězd (Michaela Burdová)
Série: Dcera hvězd (1.)
Datum vydání: 10. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 388
Nakladatelství: Klika
Vazba: paperback

Na této knížce je zajímavých pár věcí. Tak zaprvé jsem s Michaelou Burdovou dělala nedávno >rozhovor<, takže vím, jaký má přístup k psaní a tomu všemu kolem, a stejně tak si uvědomuju, kolik práce ji Dcera hvězd stála. Stejně tak je zajímavé, že se po delší době jedná o spisovatelčin zbrusu nový příběh s novým začátkem. Na >stránkách< autorky se zvědavci mohou dopídit celé kapitoly z této knížky. Burdová má za sebou hromadu vydaných knih a myslím, že to na jejím psaní jde poznat. Z ukázky bych řekla, že příběh bude dost temný a syrový, plný působivých popisů a děje. Jsem tedy zvědavá a moji zvědavost jen podtrhuje fakt, že si knížku spisovatelka po letech spolupráce s Fragmentem vydala sama, příběhu tedy opravdu věří, a to je podle mě dost slibné.

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně?

Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Zbídačenému světu vládne krutou rukou zrůdný národ gronů, kvůli kterému všechna království zanikla. Lidé nepředstavují nic jiného než otrockou sílu a potravu pro stvůry.

V lese za osadou hnije tajemství deroucí se ze záhrobí. Arinala se stala součástí plánu čehosi, co mělo zůstat dávno pohřbené. Co když ale sama sebe připravila o jedinou možnost, jak z téhle noční můry uniknout? Může se znovu stát Dcerou hvězd, nebo už je pozdě?


Renegáti (Marissa Meyerová)
Série: Renegáti (1.)
Datum vydání: 19. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, sci-fi, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná

Co si budeme povídat, Marissa Meyerová je pro mě jasná srdcovka. Mám v knihovně všechno, co jí u nás vyšlo, Renegáty si tedy nemůžu nechat ujít. Už mám tuto knížku s nádhernou obálkou předobjednanou a plánuju ji začít číst hned, jak se mi dostane do rukou. Jen pevně doufám, že první díl této dvoudílné série bude stejně dobrý jako Měsíční kroniky a nezklame mě tolik jako autorčino Bez srdce.

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?


Prohnilé město (Leigh Bardugo)
Série: Šest vran (2.)
Datum vydání: 24. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 432
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Bylo mi slíbeno, že druhý díl Šesti vran je mnohem lepší než ten první. U toho mi totiž vadil hrozně pomalý, zdlouhavý a ukecaný rozjezd, zatímco od poslední třetiny knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Leigh Bardugo podle mě psát umí, a tak jsem se rozhodla do Prohnilého města jít a koupit si přitom i první díl, který jsem zatím měla půjčený jen z knihovny. Pevně doufám, že po dočtení dvojky budu tvrdit, že by tato dvoudílná série neměla chybět v žádné knihovně milovníka fantasy!

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek: vloupali se do nejstřeženější pevnosti světa a ukradli to, za co měli dostat velmi dobře zaplaceno. Místo kýžené odměny však na ně čekala zrada. Podvedeni a oslabeni o jednoho člena, který byl unesen, musí napnout všechny své síly, aby získali, co jim patří. V ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná droga jurda parem se stává předmětem hry o moc. Zkáza, kterou za sebou nechává, je děsivá. Obstojí Kazova prohnanost proti starým i novým nepřátelům? Zůstanou mu jeho lidé věrní? Pomstí se za zradu a zabrání rozšíření smrtící drogy, které by mělo nedozírné následky nejen pro griši, ale i pro celý svět?


Wonder Woman: Válkonoška (Leigh Bardugo)
Série: DC Icons (1.)
Datum vydání: 26. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, superhrdinové
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Vím, že to není hezký, ale pokaždé když vidím slovo Válkonoška, musím se pousmát. Je mi jasné, že s překladem slova Warbringer musel být fakt problém, ale výsledek je docela vtipný. Ale proč tuto knihu vlastně chci? Zaprvé má fakt super hodnocení na Goodreads (4.13) a zadruhé jsem velká milovnice filmů podle komiksů. I když mám radši Marvel než DC, zfilmovanou Wonder Woman jsem viděla a špatná nebyla. Myslím, že v sobě tenhle námět skrývá hodně potenciálu, jsem tedy zvědavá, jak ho Leigh Bardugo dokázala využít.

V budoucnu se z ní stane Wonder Woman, ale nyní je jen náctiletou Dianou a její boj teprve začíná… Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je stejně silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, za což jí hrozí vyhnání z ostrova. Avšak Alia není jen obyčejná holka a její záchranou Diana ohrozila celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel - smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Jestli chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku, aby odvrátily to nejhorší.


Temná krása (Mary E. Pearsonová)
Série: Letopisy Pozůstalých (3.)
Datum vydání: 9. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

K Temné kráse nemám moc co říct, snad jen to, že ji vážně chci. První díl jsem z knihovny ukradla mamce, která si knížku koupila v domnění, že se jedná o historickou romanci (je opravdu velká milovnice tohoto žánru, ale jak v ní mohla obálka Falešného polibku evokovat historickou romanci, doteď moc nechápu :D). Druhý díl jsem pak dostala od Humbooku za foto měsíce na Instagramu. A přiznám se, stále jsem nepřečetla ani jeden díl, i když se na tuto sérii hrozně těším. No ale kdy je nejlepší čas na novou sérii než v dobu, kdy jsou venku všechny její díly a člověk se nemusí trápit čekáním? :D

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být - První dcerou Morrighanu -, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.

Citát měsíce #5

30. března 2018 v 13:53
I když jsem ze Sněhu nebo popela od Sary Raaschové nebyla kdovíjak odvařená, velmi se mi tam líbilo vylíčené vlastenectví postav, které přišly o svoji zemi a snažily se ji získat zpět. Člověk při čtení cítil jejich zoufalství a dokázal se s nimi ztotožnit. Na následujícím citátu, který pochází z této knížky a jenž mě při louskání únorových knih zaujal asi nejvíce, se mi líbí ta naděje. Že často záleží na jednom jediném člověku nebo činu, který něco začne a po něm se strhne lavina. Líbí se mi, jak to zní, jako by jeden člověk mohl změnit svět :)

"I ta nejsilnější sněhová bouře začíná jedinou vločkou."


Motýlci v břiše #5

23. března 2018 v 10:39
Jedna z nejlepších knih, které jsem v únoru přečetla (a vlastně už teď vím, že jedna z nejlepších i pro celý tento rok, přestože je teprve jeho začátek), bylo young adult sci-fi Diabolik od S. J. Kincaidové. Líbilo se mi, jak v sobě Nemesis, která byla diabolik, postupně nacházela lidské pocity. Není tedy s podivem, že jsem romantickou scénu měsíce vybrala právě z této knížky. Následující text je spoiler.

Přejel mi palcem po obličeji. "Podívej se na mě," vyzval mě.

Zhluboka jsem se nadechla a potlačila ty zneklidňující pocity. Když jsem na něj konečně upřela zrak, měla jsem pocit, že mě jeho inteligentní oči provrtávají, že hledí přímo do mého nitra. "Ty jsi výjimečná," zopakoval tiše. "A je ode mě sobecké, že to jediné, na co teď myslím, je, jak tě mít jenom pro sebe?"

Zápolila jsem s těmi slovy. "Chceš mě… jak…?"

Na rtech se mu objevil podivný úsměv.

A pak mě políbil.

Kolem nebyl nikdo, kdo by se na nás díval - nikdo, koho by bylo třeba přesvědčit, že ke mně něco cítí. Přesto tiskl své rty k mým a jeho ústa byla měkká a příjemná.

Strnula jsem ohromením a nedokázala se ani pohnout, když mi zajel rukou do vlasů. Když hladil mé rty svými, projel mnou podivný hřejivý pocit. A jeho obratné prsty to poznaly také, lovily ten pocit, lehounce mi přejížděly po šíji. Nebyl slabý - cítila jsem sílu jeho sevření, když mě uchopil za šíji - ale nebyla v tom žádná hrozba. Bylo to příjemnější než všechny dotyky, které jsem kdy zažila.

Jeho ústa začala být žádostivější. Moje ruce si nějak našly cestu k jeho tělu a přejížděly po svalnatých nadloktích. Pod námi mizela planeta a začínala nás obklopovat temnota vesmíru. Závratné. Opřela jsem se o něj. Každičká moje součást jako by se živelně probouzela k životu. Nevěděla jsem, že je možné se takto cítit. V tu chvíli jsem byla sama sobě cizinkou, všednost každodenního života jsem si už nedokázala představit.

Jeho tělo mi najednou připadalo jako zázrak. Přejela jsem dlaněmi po jeho horečně žhnoucí pokožce, po široké hrudi. Přikročil ke mně blíž a opřel mě o stěnu. Přes jeho rameno jsem zahlédla, jak Lumina mizí v dáli a kolem se ze všech stran vynořují hvězdy.

Otevřel mi něžně ústa a já ochutnala jeho jazyk.

Ano! Tohle je život. Tohle znamená být naživu, být člověkem.

Tento měsíc mě zaujalo #5

4. března 2018 v 20:38
Ani jsem se nenadála a už tu máme březen, který je na novinky opravdu štědrý. Z knížek, které se v následujících dnech objeví na pultech knihkupectví (nebo tam už jsou), jsem vybrala tři, které mě nejvíc zaujaly. První z nich je LGBT contemporary od českého autora a další dvě mají jednu věc společnou - jedná se o druhé díly sérií, jejichž první části jsem si koupila před Vánoci. No a taky, ehm, jejichž první části jsem ještě nestihla přečíst.

Muffin a čaj (Theo Addair)
Datum vydání: 1. 3. 2018
Žánr: young adult, contemporary, LGBT, romance
Počet stran: 272
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Vzpomínám si, jak jsem pro Probuzení Simona Spiera běžela do knihkupectví hned, jak vyšel. Přestože jsem ho slupla jako malinu, knížka mi nepřipadala až tak dobrá, jak celý poprask okolo ní sliboval. O to víc jsem ale zvědavá na prvotinu českého autora, která se taky zaobírá LGBT tématikou. Yoli Čechům jen tak knížky nevydává, na tomto příběhu tedy musí něco být! :) Ne všem jsou u nás české knížky po chuti, ale zase mám pocit, že LGBT tématika mezi českými čtenáři frčí. Jsem docela zvědavá, jak se knížka s těmito dvěma paradoxy popasuje. Zatím to vypadá, že by byla chyba nechat si Muffin a čaj ujít.

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…


Černé znamení (Sebastien de Castell)
Série: Divotvůrce (2.)
Datum vydání: 15. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 360
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná s přebalem

Ano, Černé znamení je jedna z těch knížek, jejichž první díl mi leží nepřečtený v knihovně. A ano, přiznám se, série mě zaujala hlavně díky svým krásným obálkám. Cítím se téměř zahanbeně, že Divotvůrce načal můj přítel (na moje poměry silný nečtenář), zatímco já do něj skoro ani nenakoukla. Budu to muset brzy napravit, abych to ponížení ze sebe setřásla! :D

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.


Zrádce trůnu (Alwyn Hamilton)
Série: Poušť v plamenech (2.)
Datum vydání: 5. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: paperback

Okolo série Poušť v plamenech byl rozruch hlavně v poslední době kvůli změně obálky pro druhý díl. Pro tu se CooBoo rozhodlo, protože se první část špatně prodávala (což nechápu, mě hned zaujala, i obálku má nádhernou). První díl mám v plánu si brzy přečíst, tak snad si na něj opravdu najdu v nejbližší době čas. Pevně doufám, že to vyjde, a dočkáme se u nás i třetího dílu, protože by to byla velká škoda.

Amání utekla ze svého rodného města na konci světa společně se záhadným cizincem Jinem na hřbetě mytického koně. Tehdy šla jen za svou vlastní svobodou, ale nyní bojuje za svobodu celého Mirádži. Tomu panuje krvežíznivý sultán, který neváhal zavraždit svého otce, by se dostal na trůn. Amání se ocitne jako zajatkyně přímo v sultánově paláci a je odhodlána udělat vše, aby ho sesadila. Zatímco se pídí po tajných informacích na jeho dvoře, snaží se zapomenout, že Jin zmizel, zrovna když to vypadalo, že k sobě mají opravdu blízko, - a taky že je vlastně vězenkyní nepřítele. Čím dele však v paláci je, tím víc pochybuje, jestli je sultán opravdu tak hrozný, jak jí tvrdili, a přemýšlí, kdo je v její rodné vlastně ten zrádce.
 
 

Reklama

© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz