Měsíční NEJ

Tento měsíc mě zaujalo #6

12. dubna 2018 v 13:53
Letos v dubnu nejenže vychází obrovské množství young adult knih, ale také mezi nimi najdeme opravdové pecky. A právě mezi touto hromadou je pět titulů, které si rozhodně nechci nechat ujít a plánuju si je pořídit do vlastní knihovny - ať už hned teď v dubnu, anebo později k nějaké (nebo taky žádné zvláštní, jak to u mě většinou bývá :D) příležitosti. No a které knihy to tedy jsou?

Dcera hvězd (Michaela Burdová)
Série: Dcera hvězd (1.)
Datum vydání: 10. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 388
Nakladatelství: Klika
Vazba: paperback

Na této knížce je zajímavých pár věcí. Tak zaprvé jsem s Michaelou Burdovou dělala nedávno >rozhovor<, takže vím, jaký má přístup k psaní a tomu všemu kolem, a stejně tak si uvědomuju, kolik práce ji Dcera hvězd stála. Stejně tak je zajímavé, že se po delší době jedná o spisovatelčin zbrusu nový příběh s novým začátkem. Na >stránkách< autorky se zvědavci mohou dopídit celé kapitoly z této knížky. Burdová má za sebou hromadu vydaných knih a myslím, že to na jejím psaní jde poznat. Z ukázky bych řekla, že příběh bude dost temný a syrový, plný působivých popisů a děje. Jsem tedy zvědavá a moji zvědavost jen podtrhuje fakt, že si knížku spisovatelka po letech spolupráce s Fragmentem vydala sama, příběhu tedy opravdu věří, a to je podle mě dost slibné.

Samota je jako červ, který vás zevnitř pomalu užírá. Dcera hvězd Arinala, kdysi mocná válečnice bohů, zůstala sama mezi obyčejnými smrtelníky. Odolá instinktům vražedkyně?

Dcery hvězd se staly po válce bohů štvanou zvěří. Zbídačenému světu vládne krutou rukou zrůdný národ gronů, kvůli kterému všechna království zanikla. Lidé nepředstavují nic jiného než otrockou sílu a potravu pro stvůry.

V lese za osadou hnije tajemství deroucí se ze záhrobí. Arinala se stala součástí plánu čehosi, co mělo zůstat dávno pohřbené. Co když ale sama sebe připravila o jedinou možnost, jak z téhle noční můry uniknout? Může se znovu stát Dcerou hvězd, nebo už je pozdě?


Renegáti (Marissa Meyerová)
Série: Renegáti (1.)
Datum vydání: 19. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, sci-fi, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná

Co si budeme povídat, Marissa Meyerová je pro mě jasná srdcovka. Mám v knihovně všechno, co jí u nás vyšlo, Renegáty si tedy nemůžu nechat ujít. Už mám tuto knížku s nádhernou obálkou předobjednanou a plánuju ji začít číst hned, jak se mi dostane do rukou. Jen pevně doufám, že první díl této dvoudílné série bude stejně dobrý jako Měsíční kroniky a nezklame mě tolik jako autorčino Bez srdce.

Renegáti jsou syndikát lidí s neobyčejnými schopnostmi. Vynořili se z trosek zničené společnosti a zavedli znovu řád tam, kde dosud vládl chaos. Jako obhájci práva a spravedlnosti jsou pro všechny symbolem odvahy a naděje. Výjimkou jsou zločinci, které kdysi svrhli. Nova má důvod Renegáty nenávidět a touží po pomstě. Jenže na cestě za svým cílem potká Adriana, který je Renegát. Dosáhne Nova nakonec své pomsty?


Prohnilé město (Leigh Bardugo)
Série: Šest vran (2.)
Datum vydání: 24. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 432
Nakladatelství: Fragment
Vazba: vázaná s přebalem

Bylo mi slíbeno, že druhý díl Šesti vran je mnohem lepší než ten první. U toho mi totiž vadil hrozně pomalý, zdlouhavý a ukecaný rozjezd, zatímco od poslední třetiny knihy jsem se nedokázala odtrhnout. Leigh Bardugo podle mě psát umí, a tak jsem se rozhodla do Prohnilého města jít a koupit si přitom i první díl, který jsem zatím měla půjčený jen z knihovny. Pevně doufám, že po dočtení dvojky budu tvrdit, že by tato dvoudílná série neměla chybět v žádné knihovně milovníka fantasy!

Kazu Brekkerovi a jeho lidem se podařil nevídaný kousek: vloupali se do nejstřeženější pevnosti světa a ukradli to, za co měli dostat velmi dobře zaplaceno. Místo kýžené odměny však na ně čekala zrada. Podvedeni a oslabeni o jednoho člena, který byl unesen, musí napnout všechny své síly, aby získali, co jim patří. V ulicích zkorumpovaného Ketterdamu se mezitím schyluje k válce. Nebezpečná droga jurda parem se stává předmětem hry o moc. Zkáza, kterou za sebou nechává, je děsivá. Obstojí Kazova prohnanost proti starým i novým nepřátelům? Zůstanou mu jeho lidé věrní? Pomstí se za zradu a zabrání rozšíření smrtící drogy, které by mělo nedozírné následky nejen pro griši, ale i pro celý svět?


Wonder Woman: Válkonoška (Leigh Bardugo)
Série: DC Icons (1.)
Datum vydání: 26. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, superhrdinové
Počet stran: 352
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Vím, že to není hezký, ale pokaždé když vidím slovo Válkonoška, musím se pousmát. Je mi jasné, že s překladem slova Warbringer musel být fakt problém, ale výsledek je docela vtipný. Ale proč tuto knihu vlastně chci? Zaprvé má fakt super hodnocení na Goodreads (4.13) a zadruhé jsem velká milovnice filmů podle komiksů. I když mám radši Marvel než DC, zfilmovanou Wonder Woman jsem viděla a špatná nebyla. Myslím, že v sobě tenhle námět skrývá hodně potenciálu, jsem tedy zvědavá, jak ho Leigh Bardugo dokázala využít.

V budoucnu se z ní stane Wonder Woman, ale nyní je jen náctiletou Dianou a její boj teprve začíná… Diana touží ostatním bojovnicím Rajského ostrova ukázat, že je stejně silná jako ony. Když ale nastane den závodů, poruší zákon. Zachrání smrtelnou dívku Aliu, za což jí hrozí vyhnání z ostrova. Avšak Alia není jen obyčejná holka a její záchranou Diana ohrozila celý svět. Začíná tak velké dobrodružství, při kterém obě dívky čelí armádě nepřátel - smrtelných i nadpřirozených, kteří se snaží Aliu zničit. Jestli chtějí zachránit svět, musí bojovat bok po boku, aby odvrátily to nejhorší.


Temná krása (Mary E. Pearsonová)
Série: Letopisy Pozůstalých (3.)
Datum vydání: 9. 4. 2018
Žánr: young adult, fantasy, romance
Počet stran: 512
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná s přebalem

K Temné kráse nemám moc co říct, snad jen to, že ji vážně chci. První díl jsem z knihovny ukradla mamce, která si knížku koupila v domnění, že se jedná o historickou romanci (je opravdu velká milovnice tohoto žánru, ale jak v ní mohla obálka Falešného polibku evokovat historickou romanci, doteď moc nechápu :D). Druhý díl jsem pak dostala od Humbooku za foto měsíce na Instagramu. A přiznám se, stále jsem nepřečetla ani jeden díl, i když se na tuto sérii hrozně těším. No ale kdy je nejlepší čas na novou sérii než v dobu, kdy jsou venku všechny její díly a člověk se nemusí trápit čekáním? :D

Lia sice přežila zajetí ve Vendě, ale teď se musí vypořádat s ještě větším problémem. Hrozí totiž, že dojde ke zničení jejího království. A pouze ona to může zastavit. Lia se tak musí stát tou, kterou nikdy nechtěla být - První dcerou Morrighanu -, vypořádat se se zrádci, překonat nepředstavitelné překážky a konečně přijmout to, kým je. Protože osud všech království závisí jen a jen na ní.

Citát měsíce #5

30. března 2018 v 13:53
I když jsem ze Sněhu nebo popela od Sary Raaschové nebyla kdovíjak odvařená, velmi se mi tam líbilo vylíčené vlastenectví postav, které přišly o svoji zemi a snažily se ji získat zpět. Člověk při čtení cítil jejich zoufalství a dokázal se s nimi ztotožnit. Na následujícím citátu, který pochází z této knížky a jenž mě při louskání únorových knih zaujal asi nejvíce, se mi líbí ta naděje. Že často záleží na jednom jediném člověku nebo činu, který něco začne a po něm se strhne lavina. Líbí se mi, jak to zní, jako by jeden člověk mohl změnit svět :)

"I ta nejsilnější sněhová bouře začíná jedinou vločkou."


Motýlci v břiše #5

23. března 2018 v 10:39
Jedna z nejlepších knih, které jsem v únoru přečetla (a vlastně už teď vím, že jedna z nejlepších i pro celý tento rok, přestože je teprve jeho začátek), bylo young adult sci-fi Diabolik od S. J. Kincaidové. Líbilo se mi, jak v sobě Nemesis, která byla diabolik, postupně nacházela lidské pocity. Není tedy s podivem, že jsem romantickou scénu měsíce vybrala právě z této knížky. Následující text je spoiler.

Přejel mi palcem po obličeji. "Podívej se na mě," vyzval mě.

Zhluboka jsem se nadechla a potlačila ty zneklidňující pocity. Když jsem na něj konečně upřela zrak, měla jsem pocit, že mě jeho inteligentní oči provrtávají, že hledí přímo do mého nitra. "Ty jsi výjimečná," zopakoval tiše. "A je ode mě sobecké, že to jediné, na co teď myslím, je, jak tě mít jenom pro sebe?"

Zápolila jsem s těmi slovy. "Chceš mě… jak…?"

Na rtech se mu objevil podivný úsměv.

A pak mě políbil.

Kolem nebyl nikdo, kdo by se na nás díval - nikdo, koho by bylo třeba přesvědčit, že ke mně něco cítí. Přesto tiskl své rty k mým a jeho ústa byla měkká a příjemná.

Strnula jsem ohromením a nedokázala se ani pohnout, když mi zajel rukou do vlasů. Když hladil mé rty svými, projel mnou podivný hřejivý pocit. A jeho obratné prsty to poznaly také, lovily ten pocit, lehounce mi přejížděly po šíji. Nebyl slabý - cítila jsem sílu jeho sevření, když mě uchopil za šíji - ale nebyla v tom žádná hrozba. Bylo to příjemnější než všechny dotyky, které jsem kdy zažila.

Jeho ústa začala být žádostivější. Moje ruce si nějak našly cestu k jeho tělu a přejížděly po svalnatých nadloktích. Pod námi mizela planeta a začínala nás obklopovat temnota vesmíru. Závratné. Opřela jsem se o něj. Každičká moje součást jako by se živelně probouzela k životu. Nevěděla jsem, že je možné se takto cítit. V tu chvíli jsem byla sama sobě cizinkou, všednost každodenního života jsem si už nedokázala představit.

Jeho tělo mi najednou připadalo jako zázrak. Přejela jsem dlaněmi po jeho horečně žhnoucí pokožce, po široké hrudi. Přikročil ke mně blíž a opřel mě o stěnu. Přes jeho rameno jsem zahlédla, jak Lumina mizí v dáli a kolem se ze všech stran vynořují hvězdy.

Otevřel mi něžně ústa a já ochutnala jeho jazyk.

Ano! Tohle je život. Tohle znamená být naživu, být člověkem.

Tento měsíc mě zaujalo #5

4. března 2018 v 20:38
Ani jsem se nenadála a už tu máme březen, který je na novinky opravdu štědrý. Z knížek, které se v následujících dnech objeví na pultech knihkupectví (nebo tam už jsou), jsem vybrala tři, které mě nejvíc zaujaly. První z nich je LGBT contemporary od českého autora a další dvě mají jednu věc společnou - jedná se o druhé díly sérií, jejichž první části jsem si koupila před Vánoci. No a taky, ehm, jejichž první části jsem ještě nestihla přečíst.

Muffin a čaj (Theo Addair)
Datum vydání: 1. 3. 2018
Žánr: young adult, contemporary, LGBT, romance
Počet stran: 272
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Vzpomínám si, jak jsem pro Probuzení Simona Spiera běžela do knihkupectví hned, jak vyšel. Přestože jsem ho slupla jako malinu, knížka mi nepřipadala až tak dobrá, jak celý poprask okolo ní sliboval. O to víc jsem ale zvědavá na prvotinu českého autora, která se taky zaobírá LGBT tématikou. Yoli Čechům jen tak knížky nevydává, na tomto příběhu tedy musí něco být! :) Ne všem jsou u nás české knížky po chuti, ale zase mám pocit, že LGBT tématika mezi českými čtenáři frčí. Jsem docela zvědavá, jak se knížka s těmito dvěma paradoxy popasuje. Zatím to vypadá, že by byla chyba nechat si Muffin a čaj ujít.

Daniel a Kit jsou dva šestnáctiletí spolužáci, kteří snad ani nemůžou být rozdílnější. Jeden je nejlepším studentem na internátě, k okolí se chová odměřeně a úzkostlivě si střeží své soukromí. Druhý má umělecké nadání, pořádek považuje tak trochu za zbytečnost a často dřív mluví, než myslí. Zdálo by se, že přátelství mezi nimi je nepravděpodobné a cokoli hlubšího rovnou nemožné. Jenže muffin a čaj přece dokáží zázraky, to je známé přísloví. A pokud není, tak by mělo být…


Černé znamení (Sebastien de Castell)
Série: Divotvůrce (2.)
Datum vydání: 15. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 360
Nakladatelství: Egmont
Vazba: vázaná s přebalem

Ano, Černé znamení je jedna z těch knížek, jejichž první díl mi leží nepřečtený v knihovně. A ano, přiznám se, série mě zaujala hlavně díky svým krásným obálkám. Cítím se téměř zahanbeně, že Divotvůrce načal můj přítel (na moje poměry silný nečtenář), zatímco já do něj skoro ani nenakoukla. Budu to muset brzy napravit, abych to ponížení ze sebe setřásla! :D

Kellen opustil lid Jan'Tepu a v šestnácti letech se stal psancem. Teď se musí víc než kdy jindy spoléhat na svůj důvtip, aby přežil v zemi Sedmi písků. Chybí mu domov, rodina a Nephenie, kterou nepřestal milovat. Pak se ale potká se Seneirou, dívkou se zavázanýma očima ukrývající velké tajemství. Společně s Ferius se rozhodnou pomoct, jenže v sázce je víc, než oba tuší. Moc černého stínu sílí a Kellen má podezření, že za vším stojí jeho vlastní lid.


Zrádce trůnu (Alwyn Hamilton)
Série: Poušť v plamenech (2.)
Datum vydání: 5. 3. 2018
Žánr: young adult, fantasy
Počet stran: 440
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: paperback

Okolo série Poušť v plamenech byl rozruch hlavně v poslední době kvůli změně obálky pro druhý díl. Pro tu se CooBoo rozhodlo, protože se první část špatně prodávala (což nechápu, mě hned zaujala, i obálku má nádhernou). První díl mám v plánu si brzy přečíst, tak snad si na něj opravdu najdu v nejbližší době čas. Pevně doufám, že to vyjde, a dočkáme se u nás i třetího dílu, protože by to byla velká škoda.

Amání utekla ze svého rodného města na konci světa společně se záhadným cizincem Jinem na hřbetě mytického koně. Tehdy šla jen za svou vlastní svobodou, ale nyní bojuje za svobodu celého Mirádži. Tomu panuje krvežíznivý sultán, který neváhal zavraždit svého otce, by se dostal na trůn. Amání se ocitne jako zajatkyně přímo v sultánově paláci a je odhodlána udělat vše, aby ho sesadila. Zatímco se pídí po tajných informacích na jeho dvoře, snaží se zapomenout, že Jin zmizel, zrovna když to vypadalo, že k sobě mají opravdu blízko, - a taky že je vlastně vězenkyní nepřítele. Čím dele však v paláci je, tím víc pochybuje, jestli je sultán opravdu tak hrozný, jak jí tvrdili, a přemýšlí, kdo je v její rodné vlastně ten zrádce.

Citát měsíce #4

22. února 2018 v 15:51
Pokud máte rádi YA knihy, u kterých co chvíli narazíte na hlubší myšlenky hodné pozastavení, pak by se vám mohlo líbit Moje srdce a jiné černé díry od Jasmine Wargaové. Když jsem si řekla, že z lednových přečtených knih vyberu citát měsíce, bylo mi jasné, že to bude něco právě z této knížky.

"... na světě je rozbitých věcí ažaž. Neměla bys něco ničit jenom tak pro zábavu."

Motýlci v břiše #4

17. února 2018 v 10:34
Když jsem si řekla, že ze svých lednových přečtených knih vyberu nejromantičtější scénu, nebyl to zase tak těžký úkol. V titulech, které jsem v prvním letošním měsíci přelouskala, příliš romantiky nebylo. Výjimka se však najde - a je jí Ledová krev od Elly Blake. Právě z této knížky tedy pochází následující úryvek. Pozor, jedná se o spoiler.

"Slíbil jsem ti tajemství," řekl nakonec a jeho oči se leskly ve světle svíček. "Nenapadá mě jasnější způsob, jak ti ho říct, než takhle."

Dvěma dlouhými kroky se ke mně přiblížil, klekl si a přiblížil mou tvář ke svojí.

Jeho rty se otíraly o moje a jizva na jeho horním rtu byla příjemně hrubá. Jeho dotyk byl nejistý, ale celým tělem mi projel záblesk čirého vzrušení. Dychtivě jsem se k němu tiskla. Jeho rty byly chladnější než moje, ale ne bolestivě. Jeho teplota nejspíš stoupla. Moje určitě.

Jeho paže sklouzly na moje záda a přitiskly mě k jeho hrudi. Obtočila jsem mu ruce kolem krku a špičkami prstů jsem se hladově probírala jeho vlasy. Přitiskla jsem se k němu blíž. Zanořil mi prsty do vlasů a povoloval stužku, kterou jsem je měla svázané.

Přerušil polibek a přitiskl mi rty na spánek. "Jak já jsem toužil dotknout se tvých vlasů." Jeho hlas byl tichý, hrubý a ochraptělý. Jen slyšet ho mi rozpalovalo kůži.

Naše oči se setkaly a já se znovu podivovala nad tou spoustou barev. Byly jako studené zimní ráno, večerní jezero, jasná horská bystřina i modrý zvonek, rozdrcený podrážkou na konci léta.

Tento měsíc mě zaujalo #4

7. února 2018 v 12:18
Tento měsíc je pro knihomoly doslova ráj, protože vychází spousta zajímavých titulů. Já z nich vybrala dvě knížky, které mě zaujaly nejvíce a které mám hlavně předobjednané, i když ještě nevyšly. Co si budeme povídat, už netrpělivě vyhlížím jejich příchod do mojí knihovny :)

Replika (Lauren Oliverová)
Série: Replika (1.)
Datum vydání: 12. 2. 2018
Žánr: young adult, sci-fi, romance
Počet stran: 456
Nakladatelství: CooBoo
Vazba: vázaná

Podle počtu stran bych řekla, že Replika bude docela bichle. A proč jsem se rozhodla si ji pořídit? Kdysi jsem od Oliverové četla Chvíli před koncem a po jejím dočtení jsem ji okamžitě zařadila mezi svoje nejoblíbenější tituly. Od té doby jsem však přelouskala jen první dva díly autorčiny série Delirium a dál už nic. Trošku mě odrazovalo ne zrovna závratně vysoké hodnocení knih Oliverové na Goodreads, ale nedávno jsem si řekla, že jim dám šanci a postupně si všechny koupím. A jak jinak začít než nejnovějším kouskem autorky (tedy alespoň tady v ČR), který má vzhledem k námětu docela hezkou obálku. Jsem zvědavá, jak se Oliverová s příběhem dvou dívek v jedné knize poprala. No, nemůžu se dočkat :)

Lyřin příběh začíná v institutu ukrytém na soukromém ostrově poblíž pobřeží Floridy. Zdálky je to krásné, klidné místo, ale vojenské stráže v ochranných oblecích za zamčenými dveřmi vypovídají o něčem jiném. Institut je ve skutečnosti tajné výzkumné zařízení, kde se rodí, vyrůstají a jsou studovány tisíce replik čili lidských modelů. Když se institut stane terčem nečekaného útoku, dvěma mladým experimentálním subjektům - Lyře čili číslu 24 a chlapci známému pouze jako číslo 72 - se podaří utéct.

Gemma strávila celý život po nemocnicích. Je to osamělá náctiletá dívka, která zná pořádně pouze domov, školu a svou nejlepší kamarádku April. Ale po tom, co ji málem unese cizinec, který tvrdí, že ji zná, začne Gemma vyšetřovat historii své rodiny a zjistí, že její otec měl podivnou spojitost s tajným výzkumným insitutem. Dívka touží po odpovědích, a tak cestuje na Floridu… a narazí tam na dvě repliky a úplně novou řadu otázek.


Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr (Krystal Sutherlandová)
Datum vydání: 9. 2. 2018
Žánr: young adult, contemporary, romance, duševní choroby
Počet stran: 328
Nakladatelství: Yoli
Vazba: paperback

Přiznám se, po přečtení anotace mi námět této knížky připadal přinejmenším trošku ujetý. Od autorky jsem však už četla její prvotinu Láska v prachu hvězd a ta se mi opravdu líbila. Skoro úplný seznam těch nejhorších nočních můr kromě toho má na Goodreads dobré hodnocení, což jen podněcuje moji zvědavost. Tituly od nakladatelství Yoli vždycky přečtu hrozně rychle (tedy až na Tíhu vesmíru), takže jsem se rozhodla do této růžovoučké knížky jít. Uvidíme, zda bude méně šílená než její anotace.

Sedmnáctiletá Ester nežije zrovna v ukázkové rodině. Solarovi jsou totiž pronásledování Velkým strachem - její otec už šest let nevyšel ze sklepa, matka se chorobně obává smůly a bratr nedokáže žít bez světla. Sama Ester zatím svůj Velký strach nenašla, i když si pilně píše seznam všeho, co by se jím mohlo stát. A pak jednou potká Jonaha, mladíka s filmařskými ambicemi. Společně začnou proti Esteřinu strachu bojovat. Proti všem z padesáti známých. Jeden týden, jeden strach, jedno video. Společně vyzvou samotnou Smrt, aby zlomili prokletí na rodině Solarů.

Citát měsíce #3

26. ledna 2018 v 15:51
Knížky, které jsem v prosinci přečetla, mi nepřipadaly zrovna jako studnice jedinečných citátů, nad kterými se člověk rád zastaví. Ale docela se mi líbilo přemítání hlavního hrdiny ve Vánočním zázraku od Johna Greena z knížky Sněží, sněží... o tom, zda nechat přátelství přerůst v něco víc:


"Vždycky jsem měl takovou představu, že by se člověk nikdy neměl vzdávat šťastného prostředku v naději na šťastný konec, protože nic takového jako šťastný konec neexistuje. Chápeš, jak to myslím? Strašně moc se toho dá ztratit."

Motýlci v břiše #3

22. ledna 2018 v 20:46
Přiznám se, za prosinec jsem toho kvůli škole zase tolik nepřečetla. To mi docela výběr nejromantičtější scény usnadnilo, a kupodivu tak pochází z knihy a povídky, kterou jsem v recenzi docela pokritizovala :D Přesněji řečeno tuto pasáž najdete ve Vánočním zázraku od Johna Greena z knížky Sněží, sněží... Pokračování článku je tedy spoiler.

"Taky jsem to chtěl," skoro jsem jí skočil do řeči, ale pořád jsem na ni ještě nekoukal, protože jsem se bál, co bych mohl udělat, kdybych se podíval. "Taky jsem chtěl, aby nepřestalo sněžit."

"Jo? Fajn. Tak fajn. A co má být, jestli kvůli tomu bude šťastný konec míň pravděpodobný? Tak se třeba rozbije auto - a co? Líbala jsem se s kluky, s kterými o nic nešlo, a o to víc stála o to, líbat se s někým, s kým by šlo o všechno -"

Podíval jsem se na ni přibližně při tom "o nic nešlo" a počkal jsem až do toho "o všechno", ale pak už jsem prostě čekat nevydržel, a moje ruka byla na jejím zátylku a pak její rty na mých, chladný vzduch byl pryč a nahradilo ho teplo jejích rtů, měkkých a sladkých a bramborákových, a já jsem otevřel oči a rukavicí jsem se dotkl její kůže bledé chladem, a ještě nikdy jsem nezažil první polibek s holkou, kterou bych miloval.

Tento měsíc mě zaujalo #3

15. ledna 2018 v 17:27
Leden je na nové knížky úrodnější než prosinec, ale i tak se nedá říct, že by vycházely nějaké novinky, které mi nedají spát. Jeden z chystaných titulů mou pozornost ale přece jen zaujal. Jistým způsobem.

Víš, že tě potřebuju? (Estelle Maskame)
Série: DIMILY (2.)
Datum vydání: 25. 1. 2018
Žánr: young adult, contemporary, romance
Počet stran: 320
Nakladatelství: Fragment
Vazba: paperback

Trilogie DIMILY svůj původ (tedy fakt, že byla prvně publikována na Wattpadu) nezapře. První díl jsem ohodnotila 3 hvězdičkami. Nicméně nejde říct, že by mě nebavil. Může za to především skutečnost, že se děj DIMILY knih točí okolo tématu zakázané lásky, který mě (víc než by měl) baví a nutí knížky rychle dočíst do konce. Pevně doufám, že se ve druhém díle budou postavy chovat logičtěji, ne tak protivně a že si autorka odpustí líčení zvrhlého světa mladých plného párty, alkoholu a drog. Na tuto knížku si jednoduše stoprocentně brousím zuby, ale půjčím si ji jen z knihovny, doma ji mít nepotřebuju.

Eden už svého nevlastního bratra Tylera neviděla skoro rok. Ačkoliv svůj tajný vztah kvůli okolí ukončili, nemůže na něj zapomenout. Když pak nečekaně dostane od Tylera pozvání, aby s ním strávila léto v New Yorku, je nadšená. Jenže za tu dobu se leccos změnilo. Ona je momentálně šťastná po boku svého přítele Deana a doufá, že i Tyler se posunul dál. Jak dopadne jejich setkání ve sluncem rozpáleném New Yorku - městě, které nikdy nespí? Odolají pokušení, nebo dají svým citům volný průběh? Bude jejich láska dost silná na to, aby ustála zkoušku, která nebude jednoduchá?

DIMILY je zkratka tvořená z prvních písmen názvu prvního dílu trilogie Did I Mention I Love You? Autorka Estelle Maskame má obrovskou fanouškovskou základnu a její série se ve světě stala fenoménem. Ve Velké Británii se DIMILY trilogie zařadila do žebříčku pěti nejlepších young adult knih všech dob.
 
 

Reklama

© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz