Moje tvorba

Vyšlo mi

3. listopadu 2017 v 19:53
DivergentCzech (mysteriózní povídka Hra ozvěny)

Anotace: Soubor devíti nejlepších divergentních povídek z literární soutěže nakladatelství CooBoo! Texty, které popisují váš divergentní svět a vyjadřují vaši představu divergence, odlišnosti či čehokoliv jiného, co jste si pod tímhle slovem představili. Budete číst příběhy o lásce, budete se bát i vztekat nad hlavními hrdiny, bude vám bušit srdce…


V mojí povídce tráví hlavní hrdina k jeho velké nelibosti prázdniny u babičky. Netrápí ho však ani tak to, že je už na takové věci starý, jako spíše skutečnost, že se mu tam loňský rok přihodilo něco, na co nerad vzpomíná…

Škudlím si v šuplíku

3. listopadu 2017 v 19:51
Papírová křídla (jednodílný YA contemporary román)

Anotace: Sára a její nejlepší přítelkyně Lia jsou velmi podobné, ale přesto jiné. Zatímco Sára je ostýchavá, o Lii by každý mohl říct, že je průbojná. I tak ale mají společnou jednu věc - přestože je jim sedmnáct, ani jednu ještě nikdy nepolíbil kluk.

O dva roky později je všechno jinak. Lia má přítele, kterého před svojí nejlepší přítelkyní tají. Sára nemluví se svým tátou a každého kluka, který o ni usiluje, ignoruje. Lii je líto, že její přítelkyně neprožívá to samé, co ona, a tak vymyslí plán. Tím plánem je Adrian, tak trochu drzý kluk, který se o Sáru začne zajímat úplně jinak než všichni ostatní. Ne všechno ale dopadne tak, jak si Lia představovala…

Příběh o tom, že každý člověk, kterého v životě potkáme, nás nějak ovlivní. Někdo méně a někdo více, ale pokaždé alespoň trochu.

K románu jsem napsala i dvě doplňující povídky Chlapec políbený ohněm a Chlapec, který ztratil slunce, které sem na blog určitě časem dám.Mystérium (první díl YA fantasy trilogie, pokračování momentálně netrpělivě čeká, až se mu budu věnovat)

Anotace: Není zrovna tajemstvím, že Darius a Viktor, hlavní příslušníci dvou významných rodů v Gorlaně, se nemají moc v lásce. Účty si mezi sebou vyřizují skrze najaté skupinky lidí, které jsou prostředníky mezi nimi a jejich soupeřením.

Lara, dcera Daria, je obyvatelkou Lanthasie - země, v níž není ničím neobvyklým na ulici potkat nymfy, mořské panny nebo fantomy. Její odvážná povaha a zvědavost jsou nejednomu trnem v oku.

Nathanael je obyčejný kluk ze Země, který se do toho všeho připletl čirou náhodou. Anebo možná taky ne. Tento tak trochu arogantní, lehkovážný sukničkář se shodou okolností stane součástí intrikářské skupinky pracující pro Viktora, ani to mu ale nezabrání v tom, aby usiloval o Laru. Ta je však podle všeho první dívkou, která o něj nestojí…Dvojí život (YA fantasy trilogie, Vpád (1.), Žár (2.), Šepot (3.))

Anotace: Lily už odjakživa nesní jako ostatní lidé. Pokaždé, když se propadne do spánku, se ocitne na tom samém místě. Ve světě, který si sama vytvořila. Ve světě, kde se může zvednout ze země a proletět se společně s ptáky na obloze.

Lily však o svou vzácnou schopnost přijde. I když ne tak docela. Pořád se sice ocitá ve svém snovém světě, ale už nemůže nic ovlivňovat. A jak zjišťuje, ztráta její moci není jediným problémem. Celou snovou zemí otřásají katastrofy a podivné události. A pak je tu taky možnost, že by se už nemusela do svého snového světa vrátit vůbec…

Tomu chce Lily ze všech sil zabránit. Jenže jak to má zvládat, když k tomu všemu ještě musí řešit každodenní problémy, které má každá dospívající dívka? A taky - zdá se jí to, nebo ji opravdu někdo sleduje?
 
 

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz