Na slovíčko o knihách

Nejlepší YA knížky, které jsem v roce 2017 přečetla

20. ledna 2018 v 16:20
Loňský rok byl u mě, co se týče přečtených knih, poměrně úrodný. Ne, že bych si myslela, že 39 přelouskaných knížek je nějak převratně vysoké číslo, ale zlepšení oproti roku 2016 to rozhodně je. Když jsem začala přemítat, které tituly za to rozhodně stály, došla jsem k pěti kouskům. Jsou mezi nimi prakticky všechny knížky Měsíčních kronik, jež jsem loni přečetla, první díl Temných lstí a humorná Má lady Jane. Všechno to jsou vlastně fantasy, a tak se mi moje tajná touha najít nějaké hodně dobré contemporary nevyplnila. Snad bude v tomhle letošek lepší.

Na co si brousím zuby #1

17. listopadu 2017 v 10:48
Vánoce mám ráda. Mimo jiné taky proto, že mám výmluvu a bez větších výčitek si můžu pořídit trošku větší množství knih. Takže co jsem si nekoupila během roku, se smísí s říjnovými a listopadovými novinkami a mně domů pokaždé přijde větší balík :3 A co do něj chci přihodit letos?

Temné lsti: Paní půlnoci (Cassandra Clare)

Clareová je skvělá vypravěčka. Tuto knížku s krásnou obálkou jsem měla vypůjčenou z knihovny a četla jsem ji na pláži v Řecku. Děj sice nebyl až tolik promyšlený, ale pořád byl dobrý a moc mě bavil prvek zakázané lásky mezi hlavními hrdiny. Nemůžu se dočkat druhého dílu, tuhle sérii si prostě musím skoupit celou a nemohou za to jen skvělé obálky :)

Nejlepší YA contemporary, které jsem v poslední době četla

2. listopadu 2017 v 10:21
Se mnou je ta obtíž, že na všem neustále hledám mouchy. Takže když už se mi něco opravdu líbí, je to zázrak. Poslední dobou jsem si začala všímat, že mě young adult contemporary začalo bavit víc než fantasy a dystopie. Z mého pohledu si to docela zaslouží, protože mi i na napsání připadají těžší. Samozřejmě, při tvorbě fantasy nebo třeba těch dystopií potřebujete notnou dávku fantazie, ale napsat zajímavě život teenagera, který je ve většině případů vlastně docela nudný… to je podle mě leckdy umění. Konec řečí, tohle jsou knihy, které řadím nejen mezi svoje nejoblíbenější contemporary, ale mezi svoje nejoblíbenější kousky v knihovně vůbec.
 
 

Reklama
© 2018 papirovakridla.blog.cz | sev.k@email.cz